22.1 C
Bratislava
štvrtok, 21. septembra 2023

Športovisko alebo kšeft – padne ďalší areál kvôli biznisu? Futbalu vo Vajnoroch hrozí zánik

Najčítanejšie

Starosta bratislavskej mestskej časti Vajnory vo štvrtok 15. júna spolu so zástupcami FK Vajnory a Bratislavského futbalového klubu upozornili na existenčnú hrozbu zániku futbalového klubu vo Vajnoroch, ktorý tento rok práve oslavuje 90 rokov od svojho vzniku.

Problém je v nekonštruktívnom prístupe Poľnohospodárskeho družstva Vajnory, na ktorého pozemkoch sa nachádza futbalové ihrisko. Doteraz družstvo dostáva za prenájom ihriska od mestskej časti 9,6 tisíc eur za rok. Bezdôvodne sa však rozhodlo zvýšiť platby na 50 tisíc eur ročne. Zvýšenie nájmu o takmer 600 percent je pre FK Vajnory likvidačné.

„Je veľmi smutné, že toto družstvo, ktoré vzniklo v minulosti aj z tvrdej každodennej práce a mozoľov našich rodičov aj starých rodičov dnes prestáva myslieť na Vajnory. Prestáva myslieť na našu spoločnú komunitu. Namiesto toho, aby podporovalo aktivity našich športovcov a mladých ľudí sa snaží nehoráznym finančným tlakom vydierať futbalistov“, povedal na tlačovej konferencii starosta Vajnor Michal Vlček.

Mestská časť o tomto probléme chcela hovoriť, chceli to riešiť, chceli sa dohodnúť. Pretože sú presvedčení, podobne ako množstvo iných Vajnorákov, že Poľnohospodárske družstvo Vajnory, vzhľadom na to, že je aj dedičstvom práce ich predkov, má voči vajnorskej komunite väčšiu zodpovednosť ako je napríklad šermovanie so znaleckými posudkami a nerealizovateľnými predstavami o zámene pozemkov.

„Bohužiaľ napriek našej snahe všetky rokovania zlyhali a futbalisti boli k 90. výročiu vzniku svojho futbalového klubu odmenení družstvom výpoveďou z tohto ihriska. Nemám už inú možnosť, iba takto verejne vyzvať PD Vajnory, aby sa vrátili k rokovaciemu stolu. Vyzývame ich, aby boli súčasťou našej komunity. Budúcnosť športu a detí záleží v tejto chvíli aj od nich. Či je pre nich dôležitejšia vidina krátkodobého zisku alebo nešpecifikované obchodné záujmy, ktoré stoja za ich rozhodnutím, alebo šport a zdravie našich detí vo Vajnoroch. Na PD Vajnory v týchto chvíľach závisí, či uprednostnia rozvoj športu vo Vajnoroch alebo kšeft. A či na Slovensku padne kvôli biznisu ďalší športový areál. Ešte sa tomu dá predísť, preto bijeme na poplach“, povedal starosta Vajnor Michal Vlček na tlačovej konferencii.

Predseda Bratislavského futbalového klubu a poslanec Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Jánošík zdôraznil, že celé vedenie zväzu chce, aby vo Vajnoroch futbal bol, fungoval a hral sa. “Najväčším prekvapením je, že nie developer, ale práve poľnohospodárske družstvo chce zlikvidovať krásny areál. Toto musíme riešiť a zastaviť to ničenie”, povedal predseda BFK Juraj Jánošík.

Domnievame sa, že PD Vajnory chce svoj pozemok speňažiť za trhové ceny a preto je dôležité aby vedenie mestskej časti vybralo iný pozemok vo vlastníctve mestskej časti, alebo magistrátu hlavného mesta a aby na ňom vytvorilo nové ihrisko pre Vajnorských futbalistov, aby sa podobná situácia už do budúcna neopakovala.

Prečítajte si tiež:

Michal Vlček: Všetko nasvedčuje tomu, že za takýmto konaním PD Vajnory je biznis

(ts, red)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne