7.7 C
Bratislava
sobota, 20. apríla 2024

Michal Vlček: Všetko nasvedčuje tomu, že za takýmto konaním PD Vajnory je biznis

Najčítanejšie

Starosta bratislavskej mestskej časti Vajnory vo štvrtok 15. júna spolu so zástupcami FK Vajnory a Bratislavského futbalového klubu upozornili na existenčnú hrozbu zániku futbalového klubu vo Vajnoroch, ktorý tento rok práve oslavuje 90 rokov od svojho vzniku. Vajnorský Večerník zisťoval podrobnosti v bleskovom rozhovore so starostom Michalom Vlčekom:

Predpokladáte že PD Vajnory chce pozemok ihriska odpredať nejakému developerovi? Máte konkrétnu informáciu, ktorému?

Všetko nasvedčuje tomu, že za takýmto konaním PD Vajnory je biznis. Zvýšiť sumu o takmer 600 percent, čo je likvidačné a dostať tak futbalistov z ihriska. Samozrejme, Vajnory sú lukratívnou lokalitou.

Nebudem špekulovať verejne, cieľom tlačovej konferencie bolo vyzvať družstvo, aby ukázalo, či im reálne záleží na futbale, vajnorských deťoch a celkovo športe vo Vajnoroch, a aby sa vrátili k rokovaciemu stolu s konštruktívnymi podmienkami.

Máte vhodný pozemok mestskej časti, alebo magistrátu, kde by ste mohli vytvoriť ihrisko vo vašej správe, aby sa situácia neopakovala? Ohrozí výpoveď zo strany PD Vajnory sobotný futbalový zápas a oslavy 90. narodenín?

V prvom rade sme chceli byť konštruktívni a rokovať, nechceme zničiť fungujúci areál, ktorý dlhé desaťročia funguje a vytvára vhodné zázemie na šport. V minulosti sme sa stretli už nad konkrétnymi posudkami aj za účasti zástupcov hlavného mesta, PD Vajnory a MČ Vajnory.

Po tomto kroku nie len my, ale aj zástupcovia mesta vzhľadom na čas a komplikované rokovania s PD Vajnory nadobudli oprávnený dojem, že cieľom PD Vajnory nie je dosiahnuť dohodu, ale uvoľniť pozemky na futbalovom ihrisku pre iné plány PD Vajnory čo potvrdzovalo aj zrušenie nájomnej zmluvy a požiadavka navýšenia nájomnej ceny z 9 600 eur na viac ako 50 tis EUR.

Oslavy to v sobotu neohrozí, ale budúcnosť futbalu a športu vo Vajnoroch ohrozená jednoznačne je. Verím, že sa situáciu podarí zvrátiť.

PD Vajnory na naše otázky nereagovalo.

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne