9.4 C
Bratislava
utorok, 23. apríla 2024

Televízne spravodajstvo RTVS je podľa Slovákov najobjektívnejšie

Najčítanejšie

Televízne spravodajstvo RTVS označili diváci za najobjektívnejšie na Slovensku už štrnásty raz po sebe.

V aktuálnom prieskume agentúry MEDIAN SK zameranom na prvý kvartál 2023 označilo spravodajstvo verejnoprávnej televízie za najobjektívnejšie 24,5 % opýtaných, čo predstavuje kvartálny nárast o 1,2 %. RTVS od druhej priečky ho delí až 2,8 percentuálneho bodu.

„Je veľkým ocenením našej práce, že diváci dlhodobo vnímajú spravodajstvo RTVS ako najobjektívnejšie. Zároveň to vnímame aj ako dôkaz toho, že sa nám darí prinášať spravodajské informácie, ktoré sú aktuálne, nestranné a postavené na faktoch. Spravodajstvo RTVS sa snažíme neustále zlepšovať a veríme, že aj naďalej budeme pre divákov a poslucháčov overeným zdrojom informácií počas celého dňa. Ďakujem svojim kolegom zo sekcie spravodajstva a publicistiky za ich profesionalitu a nasadenie,“ uviedla riaditeľka Sekcie spravodajstva a publicistiky RTVS Anna Sámelová.

V prieskume objektívnosti televízneho spravodajstva sa na ďalších miestach umiestnili TA3 (21,7 %), TV Markíza (17,1 %) a TV JOJ (14,7 %).

MEDIAN SK realizoval prieskum zameraný na najobjektívnejšie televízne spravodajstvo v slovenských televíziách v období január až marec 2023. Na prieskume sa zúčastnilo 2092 respondentov vo veku 14 až 79 rokov.

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne