5.9 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Star Trek na SkyShowtime

Najčítanejšie

Nové epizódy druhej série Star Trek: Strange New Worlds sú k dispozícii každý piatok, exkluzívne na SkyShowtime.

Star Trek je pozoruhodný aj svojím obrovským vplyvom na skutočnú vedu a technológie, pričom mnoho významných osobností pripisuje seriálu vplyv na vývoj moderných technológií a výskum vesmíru, vrátane mobilných telefónov, osobných počítačov a tabletov, rôznych lekárskych zariadení a mnohých ďalších.

Star Trek sa prvýkrát objavil na našich obrazovkách pred 57 rokmi, v roku 1966. To je tri roky pred prvým pristátím ľudstva na mesiaci v roku 1969. A v roku 2023 naďalej tvoríme históriu a vydávame sa na planéty vzdialenejšie než kedykoľvek predtým v druhej sérii seriálu Star Trek: Strange New Worlds. Vydajte sa s posádkou kapitána Pikea na úchvatnú cestu s novou epizódou každý piatok, jedine na SkyShowtime.

Prvá séria je už teraz k dispozícii na sledovanie na SkyShowtime. A trinásť filmov Star Trek a viac než 200 epizód seriálu si teraz môžete pozrieť tiež na televíznej platforme SkyShowtime:

Strange New Worlds, okrem toho majú možnosť sledovať filmy Star Trek Generations (1994), Star Trek Ii: The Wrath of Khan (1982), Star Trek Iii: The Search for Spock (1984), Star Trek Iv: The Voyage Home (1986), Star Trek V: The Final Frontier (1989), Star Trek Vi: The Undiscovered Country (1991), Star Trek: First Contact (1996), Star Trek: Insurrection (1998), Star Trek: The Motion Picture (1979), Star Trek (2009), Star Trek Beyond (2016), Star Trek Into Darkness (2013), Star Trek: Nemesis (2002) a série Star Trek Prodigy S1, Star Trek: Strange New Worlds S1-2, Star Trek: The Next Generation S1-7.

Fun Facts / Vedeli ste že?
  • Nichelle Nicholsová, v Star Trek dôstojníčka Uhura, bola agentúrou NASA poverená vedením kampane na prilákanie žien a menšín do radov astronautov. Výsledkom tohto programu bolo prijatie astronautky Mae Jemisonovej, prvej Afroameričanky, ktorá cestovala do vesmíru.
  • Michael Dorn, ktorý stvárňuje Klingona Worfa, sa objavil vo viac epizódach Star Treku ako ktorýkoľvek iný herec – celkovo vyše 280-krát!
  • Prvý raketoplán NASA sa pôvodne volal Constitution, až kým sa nezačala ďalšia kampaň písania listov fanúšikov, ktorá viedla k zmene názvu na Enterprise.
  • Vulkánovo gesto, ktoré znamená „Ži dlho a prosperuj“, sa stalo štandardným emoji používaným na miliardách mobilných telefónov a iných komunikačných zariadení na celom svete. Toto gesto vytvoril herec Leonard Nimoy a vychádza z gesta, ktoré robia židovskí rabíni.
  • Star Trek je pozoruhodný svojím obrovským vplyvom na skutočnú vedu a technológie, pričom mnoho významných osobností pripisuje seriálu vplyv na vývoj moderných technológií a výskum vesmíru, vrátane mobilných telefónov, osobných počítačov a tabletov, rôznych lekárskych zariadení a mnohých ďalších.
  • Počnúc rokom 1968, keď sa pôvodný seriál ešte len natáčal, inšpirovala franšíza Star Trek vydanie stoviek pôvodných románov, zbierok poviedok, komiksov, kníh o zákulisí, „technických príručiek“ a ďalších titulov, ktoré sa prezentujú ako „in-universe“ diela. Dodnes neprejde rok, v ktorom by nevyšli ďaľšie knihy a komiksy.
  • Fanúšikovia Star Treku zorganizovali prvé tématické stretnutia fanúšikov v roku 1972, keď sa v newyorskom hoteli zišli tisíce ľudí, aby osobne videli svojich hrdinov. Zjazdy fanúšikov Star Treku pokračujú dodnes po celom svete.
  • Franšíza Star Trek je známa aj tým, že vytvára fiktívne jazyky, najmä jazyk, ktorým hovorí rasa Klingónov. Vytvoril a vyvinul ho lingvista Marc Okrand a stal sa z neho plne rozvinutý jazyk s vlastnou slovnou zásobou, gramatikou a syntaxou. Skupina venujúca sa pokračovaniu práce, ktorú začal Okrand, Inštitút klingonského jazyka, je aktívna dodnes. Do klingončiny bolo preložených mnoho významných diel, napríklad Hamlet a hra Monopoly.

Showtime je k dispozícii priamo v aplikácii SkyShowtime na zariadeniach s operačným systémom Apple iOS, tvOS, na zariadeniach s operačným systémom Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung a prostredníctvom webovej stránky: www.skyshowtime.com. Cena mesačného predplatného SkyShowtime je 5,99 EUR (bez reklám). Služba ponúka sedemdňovú skúšobnú dobu – s možnosťou zrušenia kedykoľvek.

(ts, red)

·

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne