8.8 C
Bratislava
sobota, 20. apríla 2024

Spoločnosť PPG so značkami Primalex a Balakryl predstavuje farbu roka 2024 Limitless

Najčítanejšie

Teplý, medovo béžový odtieň odráža dopyt po jemnejších farbách

Spoločnosť PPG vyhlásila za farbu roka 2024 pastelovú farbu Limitless (PPG1091-3). Tento medovo béžový tón vychádza z preferencií zákazníkov a predstavuje odklon od výrazných farieb. Spoločnosť PPG, globálny výrobca farieb a náterových hmôt, uvedie odtieň Limitless aj vo výrobkoch svojich značiek Balakryl a Primalex.

„Na celom svete pozorujeme posun od chladnejších, sýtych tónov k svetlejším, teplejším odtieňom červenej, žltej a béžovej,“ hovorí Andrej Benko, obchodný riaditeľ divízie Architectural Coatings spoločnosti PPG pre Slovensko. „Očakávame, že teplé neutrálne farby postupne nahradia chladné tóny, ako je napríklad sivá, v segmente domácich majstrov aj profesionálnych maliarov.“

Moderná neutrálna farba Limitless. sa dobre kombinuje s inými pastelovými a výraznejšími odtieňmi. Ako naznačuje jej názov, nahrádza chladné modré a zelené tóny obľúbené v posledných rokoch, ktoré boli inšpirované prírodou.

Limitless si dobre rozumie s teplými aj studenými farbami, ako sú tónované biele, jemné pastelové a zemité neutrálne farby, tóny vzácnych kameňov či kvetinové odtiene. Hodí sa tiež k obľúbeným čiernym a mosadzným kovom, ako aj k strieborným a bronzovým povrchom.

Fasádne a interiérové nátery Primalex a krycie farby Balakryl možno tónovať do odtieňa Limitless. Vďaka svojej jemnosti možno farbu 2024 použiť vo všetkých oblastiach, ktoré potrebujú osviežiť. V interiéri je vhodná na všetky štyri steny, ako aj na akcentové steny, obloženia, dvere a skrine. Nemusíte sa báť natrieť ňou strop alebo ju použiť na dekoratívne maľby. Vynikne aj na fasáde domu, vchodových dverách alebo okenných rámoch.

Balakryl Limitless, kuchyňa (zdroj: Primalex)
PPG: WE PROTECT AND BEAUTIFY THE WORLD®

Spoločnosť PPG pracuje každý deň na vývoji a výrobe farieb, náterov a špeciálnych materiálov, ktorým zákazníci dôverujú už 140 rokov. Zákazníkom pomáhajú kreatívne a s nadšením riešiť aj tie najväčšie výzvy a spoločne hľadáme správnu cestu vpred.

So sídlom v Pittsburghu v Pensylvánii podnikajú a inovujú vo viac ako 70 krajinách a v roku 2022 dosiahli čistý obrat 17,7 miliardy USD. Starajú sa o zákazníkov v oblasti stavebníctva a spotrebného tovaru, priemyslu, dopravy a popredajných služieb.

Na Slovensku PPG združuje obľúbené značky ako Primalex alebo Balakryl a prevádzkuje sieť predajní Dom farieb. Viac informácií nájdete na stránke www.ppg.com.

We protect and beautify the world a logo PPG sú registrované ochranné známky spoločnosti PPG Industries Ohio, Inc. Primalex, Balakryl a Dom farieb sú ochranné známky spoločnosti PPG.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne