1.6 C
Bratislava
nedeľa, 10. decembra 2023

Priebeh volieb je pokojný, volebné moratórium sa predlžuje o 40 minút a usmernenie k fotografovaniu vo volebných miestnostiach

Najčítanejšie

Predseda Štátnej volebnej komisie Ladislav Orosz, viceprezident Policajného zboru Damián Imre a riaditeľka odboru volieb, referenda a politických strán MV Eva Chmelová informovali aktuálnom priebehu dnešného volebného dňa.

V Petržalke bol zaznamenaný prípad kolapsu člena okrskovej volebnej komisie. Hlasovanie bolo na mieste prerušené na 40 minút a z tohto dôvodu bude možnosť hlasovať v tomto okrsku predĺžená o 40 minút. Na celom území Slovenska sa tak predlžuje moratórium o 40 minút do 22:40.

Evidovaných bolo niekoľko podnetov týkajúcich sa nekompletnej sady vydaných hlasovacích lístkov. V prípade, že mu zo strany komisie nebola vydaná kompletná sada, je potrebné na to upozorniť predsedu okrskovej volebnej komisie a požiadať o doplnenie sady.

Zo strany členov okrskových komisií nejde o úmyselné konanie, ale o zlyhanie ľudského faktora. Podobné príapdy boli zaznamenané aj pri voľbách v minulosti. Štátna komisia pre voľby a financovanie politických strán sa bude zaoberať všetkými podnetmi, ktoré im boli doručené.

Vo volebnej miestnosti počas konania volieb je možné vytvárať audiovizuálne záznamy v zmysle zachovania práv na ochranu súkromia a tajnosti hlasovania.

Viceprezident Policajného zboru zhodnotil doterajší priebeh volieb ako mimoriadne pokojný a všetky podnety občanov sú príslušníkmi polície preverované.

Štátny komisia opätovne zasadne o 16:00.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne