0.8 C
Bratislava
pondelok, 11. decembra 2023

V Rači sa uskutočnil turnaj v petanque. Súťažili tímy seniorov z Rače, Vajnôr a z Nového Mesta

Najčítanejšie

Petangový turnaj sa uskutočnil vo štvrtok 5. októbra 2023 v areáli športového ihriska „Svet hier a pohybu“ na Hliníckej ulici v bratislavskej mestskej časti Rača, v miestnej časti Krasňany. Organizátorom podujatia bola Milada Dobrotková a Jednota dôchodcov Slovenska, združená v Okresnej organizácii JDS Bratislava III.

Mestské časti Rača, Vajnory a Nové Mesto spolu susedia a preto obyvatelia majú najvrúcnejšie vzťahy a vzájomnú spoluprácu. Seniorom sa podarilo vytvoriť neopakovateľnú atmosféru počas nádherného slnečného dňa, pri športe a chutnom občerstvení.

„Dnes sa odohral už druhý ročník petangového turnaja, tentokrát je to medzi tromi mestskými časťami, Novým Mestom, Račou a Vajnormi. Minulý rok, keď sa hral prvý ročník, tam sme hrali iba Račania. Budúci rok by sme to ale chceli urobiť takým spôsobom, že každá mestská časť si odohrá svoje vlastné turnaje, vytvorí si víťazné družstvo za Nové Mesto, za Raču a za Vajnory a tie tri sa potom stretnú na tretom ročníku budúci rok. Tešíme sa na to. Vidíte, že je tu dobrá atmosféra, ide o to aby sa členovia Jednoty dôchodcov z tých jednotlivých mestských časti zabavili. Aby sa spoznali a aby tá príležitosť pri ktorej sa stretávajú bola prijemná,“ uviedla pre Račiansky Večerník Milada Dobrotková, organizátorka podujatia a predsedníčka občianskeho združenia Jednota dôchodcov Slovenska, združená v Okresnej organizácii JDS Bratislava III.

Zlaté medaily si nakoniec odniesol tím z Vajnor, druhý skončil tím z Rače a na peknom tretom mieste skončilo družstvo z Nového Mesta. Všetkým súťažiacim srdečne blahoželáme!

Medaily súťažným tímom odovzdal starosta Rače Michal Drotován a počas celého zápolenia povzbudzoval súťažné tímy i vicestarosta Nového Mesta Michal Troiak, ktorý priniesol tiež chutné pagáče z novomestskej pekárne, a ako ceny do súťaže, knižky Víno v prameňoch  z pera Štefana Hrivňáka a kol., či športové fľaše s erbom mestskej časti Nové Mesto.

„Som veľmi rád že som dostal pozvanie na túto akciu a hlavne som veľmi rád keď vidím seniorov športovať a aktívne vypĺňať svoj čas a verím, že aj nabudúce sa tu takto stretneme a odnášam si pre mňa takú úlohu, aby sme budúci rok zorganizovali my ako Nové Mesto tiež podobnú akciu,“ zdôveril sa pre Bratislavský Večerník Pavol Troiak, vicestarosta mestskej časti Nové Mesto.

Ako občerstvenie organizátor JDS a Milada Dobrotková zabezpečili tiež chutný chlieb s masťou a cibuľkou, sladkosti, červené a biele Račianske vínko, ale i minerálku. Mestská časť Rača venovala víťazom nádherné knihy od kuchárskej dvojice Marcela Ihnačáka a Veroniky Bušovej a všetky tímy si odniesli hodnotné medaily.

Pozrite si fotogalériu z podujatia:

 

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti, Rača. Pracujem tiež ako dobrovoľník a pomáham Račanom. 👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne