16.4 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Exteriérové žalúzie a hliníkové rolety prinesú finančné aj teplotné benefity

Najčítanejšie

Tento typ ochrany obydlí sme v minulosti poznali hlavne z južanských krajín. Svoje nesporné výhody však prinesú aj v našich končinách.

Rolety a žalúzie sa využívajú na Slovensku dlhé roky. Nie všetci však poznajú benefity ich exteriérových či hliníkových prevedení.

Exteriérové žalúzie sa prispôsobujú moderným technológiám

Vonkajšie typy žalúzií disponujú rôznymi voliteľnými lamelami. Tie slúžia na to, aby ste si vhodne zvolili množstvo svetla, ktoré vpustíte do interiéru. Exteriérové žalúzie ale prinesú aj skvelé súkromie, čím eliminujete neželané pohľady, no prechod svetla do miestnosti je aj tak zaručený. Využiť ich môžete v administratívnych budovách či rodinných domoch, stávajú sa významným architektonickým prvkom. Vyrábajú sa na mieru, ich montáž je ale možná aj ako žalúzie s priznanými krycími plechmi či pri domoch s dokončenou fasádou. Je len na vás, či si zvolíte ovládanie elektrickým motorom alebo manuálne. Technologickou novinkou je ovládanie pomocou smartfónu, pre náročnejších aj prostredníctvom slnečných a veterných senzorov. Ak teda hľadáte spôsob, ako si zabezpečiť tepelnú a svetelnú pohodu, izolovať hluk z vonkajšieho prostredia či chránič okná pred vplyvmi počasia, ste na správnom mieste. Navyše si môžete vybrať zo širokej škály farieb.

Hliníkové rolety so skvelým termoregulačným efektom

Vyhľadávaným produktom sú aj hliníkové rolety. Ušetrite nimi náklady na klimatizáciu či vykurovanie. Disponujú ochrannými vlastnosťami pred vetrom aj okolitým hlukom. Ide aj o skvelý bezpečnostný prvok a ochranu majetku. Táto populárna, a dnes už aj veľmi vyhľadávaná tieniaca technika, nájde využitie v bytoch, rodinných domoch, priemyselných objektoch alebo administratívnych budovách. Ich majitelia oceňujú okrem eliminácie hluku aj vysoký stupeň zatienenia a termolegulačné efekty. Namontovať ich môžete ako priznané pri fasádach a hotovom zateplení alebo ako podomietkové. Bonusom je integrovaná sieťka, ktorá ešte zvýši účelnosť roliet.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne