20.8 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

Rádio Slovensko a Rádio Slovakia International ponúkne špeciálne vysielanie pri príležitosti vzniku samostatného Česko-slovenského štátu

Najčítanejšie

Rádio Slovensko a Rádio Slovakia International pripravili v sobotu 28. októbra pri príležitosti 105. výročia vzniku spoločného štátu Čechov a Slovákov špeciálne vysielanie.

Rádio Slovensko poteší poslucháčov dňom plným českej a slovenskej hudobnej tvorby, vrátane spoločných duetov českých a slovenských umelcov a zaujímavé rozhovory s osobnosťami z oboch krajín.

V popoludňajšom a večernom vysielaní odznejú rozhovory s moderátormi Českého rozhlasu, Alešom Cibulkom a Václavom Žmolíkom, s hudobnými publicistami Milošom Skalkom a Vladimírom Krocom, ale aj so šéfom českého Rádiožurnálu Ondřejom Suchanom, ktoré pripravil moderátor Richard Dedek.

Hudobný dramaturg Rádia Slovensko Rado Mešša pripravil rozhovory s interpretmi z oboch bývalých republík, s Katkou Knechtovou, Petrom Nagyom , s Jankom Ledeckým a Zdeňkom Vřešťálom.

Rádio Slovakia International ponúkne poslucháčom pri príležitosti tohto výročia vo svojom vysielaní rozhovor s historikom z Historického ústavu SAV Dušanom Kováčom, ktorý priblíži význam tohto dátumu v historickom kontexte.

Zaujímavá bude aj diskusia českého veľvyslanca u nás Rudolfa Jindráka a nášho bývalého veľvyslanca v ČR Petra Weissa o vzájomných vzťahoch Slovenskej a Českej republiky.

O jazykových rozdieloch medzi češtinou a slovenčinou porozpráva riaditeľka Jazykovedného ústavu Ľ. Štúra SAV pani Gabriela Múcsková a v rozhovore s pani Alexandrou Jarošovou sa poslucháči dozvedia o používaní češtiny a slovenčiny v zmiešaných rodinách.

Medzi známe zmiešané manželstvá patrilo aj manželstvo Mekyho a Katky Žbirkovcov alebo zmiešané korene má aj známy slovenský básnik, dramatik a spisovateľ Ľubomír Feldek.

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne