0.2 C
Bratislava
piatok, 8. decembra 2023

Staré Mesto hľadá jedinečný vizuálny koncept propagačných a reprezentačných predmetov samosprávy

Najčítanejšie

Staré Mesto vyhlásilo súťaž na vytvorenie vizuálneho konceptu propagačných a reprezentačných predmetov s identitou mestskej časti.

„Merch a reprezentatívne darčeky sú pre našu mestskú časť nevyhnutnou súčasťou práce, ktorú robíme. Od diplomatických stretnutí a reprezentácie v zahraničí, cez kultúrne a participatívne aktivity s obyvateľstvom, až po časté návštevy našich základných a materských škôl,“ hovorí starosta Starého Mesta Matej Vagač.

Súťaž je určená pre študentky a študentov výtvarných umení a grafiky, ale aj mladých grafických dizajnérov do 30 rokov. Svoje grafické návrhy musia účastníci súťaže odovzdať do 1. decembra 2023.

Výsledky a víťaza súťaže vyhlási Staré Mesto v polovici januára 2024. Súťažný príspevok musí obsahovať návrh a prezentáciu vizuálneho konceptu vrátane aplikácie na nasledovné predmety: pero/ceruzku, notes/zápisník, flaša na pitie, papierová taška a predmet podľa vlastného výberu.

Práce bude hodnotiť naozaj prestížna porota tvorená zo zástupcov umeleckej obce ale aj mestskej časti. Návrhy posúdia pedagógovia grafického dizajnu VŠVU Peter Nosáľ, Pavol Truben a grafickí dizajnéri Martin Bajaník a Matúš Lelovský.

Za mestskú časť Bratislava-Staré Mesto bude práce hodnotiť vicestarostka a dizajnérka Dana Kleinert, vedúca oddelenia komunikácie Veronika Gubková a grafička mestskej časti Zuzana Liptáková. Porota prihliada na splnenie tematického zadania, kvalitu umeleckého návrhu a atraktivitu návrhu pre široké publikum.

„V Starom Meste nám záleží na kvalite celku aj detailov. Dizajn a estetiku nechceme nechať iba v galériach a kultúrnych svätostánkoch, ale ako esenciálnu kvalitu každej veci, ktorú ľudská ruka vyprodukuje. Od aktérov súťaže očakávame vytvorenie merchu, ktorý bude reprezentovať nielen Staré Mesto ako také, ale aj kľúčové hodnoty, ktoré vedenie mestskej časti vyznáva,“ dopĺňa vicestarostka Starého Mesta Dana Kleinert.

Študenti sa môžu opierať o štyri tematické okruhy, ktoré sú zároveň cieľmi a hodnotami súčasného vedenia mestskej časti:

  • udržateľnosť, starostlivosť, rozširovanie zelene
  • láska k mestu, urbanizmu a architektúre
  • umenie, kultúra a nezávislá kultúra
  • inkluzívnosť a spájanie generácií

Ocenené budú tri vybrané návrhy v poradí: 800 eur – prvé miesto, 300 eur – druhé miesto a 200 eur – tretie miesto. V rámci zodpovedného environmentálneho prístupu budú uprednostnené návrhy, ktoré budú mať čo najmenší dopad na životné prostredie, prípadne budú pracovať s recyklovanými materiálmi.

S vybranými účastníkmi bude podpísaná autorsko-licenčná zmluva, na základe ktorej bude vyplatená spomínaná finančná odmeny. Do súťaže sa môže zapojiť jednotlivec alebo kolektív. Presné zadanie ako aj technické podmienky a priebeh súťaže uvádza mestská časť na svojej webovej stránke www.staremesto.sk/l/merch.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne