5.9 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Festival Nahé Vína opäť v Bratislave

Najčítanejšie

Festival Nahé vína opäť mieri do Bratislavy a spolu s ním aj takmer štyridsiatka jedinečných vinárstiev, ktoré spája láska k tradícii, remeselnosti a prírode. Práve tá sa odzrkadľuje v unikátnom procese výroby naturálnych vín.

Ak platí, že vo víne je pravda, tak o naturálnom víne to platí dvojnásobne. Nie nadarmo sa mu hovorí úprimné víno. Toto pomenovanie dostalo pre svoju autenticitu. Naturálne víno je presne také, aké nám ho príroda dala, bez pesticídov, herbicídov, s minimálnym použitím siričitanov a s použitím divokých kvasiniek. To sa prirodzene odzrkadľuje aj v jeho chuti a farbe.

Nezameniteľnú chuť a rôzne prístupy pri výrobe vína môžu návštevníci festivalu otestovať už 9. decembra 2023 v bratislavskej Novej Cvernovke od 13 do 18h. Pripravené sú pre nich biele, ružové, oranžové, červené, šumivé, nefiltrované aj nečírené vína. Tiež vína bez pridanej síry, vína z amfory, betónového vajca, sur lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné.

K degustovaniu vína patrí aj dobré jedlo. O to sa postará obľúbená gastro prevádzka Dvanásť duší. Svoju lásku k surovinám, odvahu skúšať divoko rastúce ingrediencie a rôznorodé chute pretavujú aj do varenia.

„Nahé vína v Banskej Štiavnici majú svoje pokračovanie aj v hlavnom meste. Po úspešnom nultom ročníku sme si pre návštevníkov opäť pripravili zaujímavý program. Účasť potvrdili etablované vinárstva aj menší producenti nielen od nás ale napr. aj zo Slovinska, Rakúska a Českej republiky,” hovorí organizátor festivalu Miro Lanik.

Festival je určený pre širokú verejnosť aj someliérov. Dôležitejšie než skúsenosti s naturálnym vínom je láska k dobrému vínu a chuť objavovať netradičné chute. Organizátor vysvetľuje: „Ak máte radi kvalitné víno, no neviete ako sa zorientovať v ponuke naturálnych vín, určite príďte. Poradíme vám, aké víno je pre vás vhodné. Ponuka festivalu je bohato vyskladaná, takže si určite vyberiete to svoje.”

Súčasťou festivalu je aj hudobný sprievodný program a gastro zóna. Lístky na podujatie je možné zakúpiť za zvýhodnenú cenu v predpredaji on-line alebo na mieste.

(ts, red)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne