20.8 C
Bratislava
pondelok, 20. mája 2024

Na Račianskej už rastie Green Corner. Štýlové mestské bývanie s atribútom green

Najčítanejšie

Nový bytový projekt v bratislavskom Novom Meste zaujme na prvý pohľad zelenou fasádou a strechou s unikátnym samozavlažovacím systémom. Green Corner má všetky predpoklady na to, aby oslovil moderných ľudí s mestským životným štýlom a citom pre životné prostredie.

Inšpirácia biofilným dizajnom

Charakteristickým prvkom projektu je neprehliadnuteľná fasáda a strecha porastená zeleňou s dômyselným samozavlažovacím systémom. „Originálne architektonické riešenie má dve praktické výhody. V lete zabezpečí bývaniu prirodzené chladenie a počas celého roka výrazne zredukuje prašnosť,“ vysvetľuje Miroslav Danko, projektový manažér investično-developerskej skupiny Woodrock Impact Investing.

Architektúra Green Corner je inšpirovaná biofilným dizajnom, ktorý preslávili medzinárodne uznávané projekty ako Gardenhouse v Beverly Hills, One Central Park v Sydney či Garden & House v Tokiu.

Budova bytového domu bude zelená nielen na pohľad, ale aj svojím charakterom. Naprojektovaná je tak, aby spĺňala kritériá energetického certifikátu A0. Súčasťou projektu bude tiež vnútroblok s množstvom zelene a relaxačnou zónou.

Lokalita Februárka pri Zváračáku

Green Corner sa nachádza v mestskej časti Bratislava-Nové Mesto pri Výskumnom ústave zváračskom a Ministerstve spravodlivosti SR. Atraktívna mestská lokalita, známa aj ako Februárka, vyniká kompletne vybudovanou občianskou vybavenosťou a výbornou dostupnosťou.

Mestskou hromadnou dopravou, autom, na bicykli alebo pešo sa takmer všade dostanete už za pár minút. Množstvo času, ktorý tým ušetríte, môžete venovať napríklad svojim voľnočasovým aktivitám, zaslúženému oddychu, rodine či priateľom.

V blízkosti projektu sa nachádzajú nákupné centrá Slimák a VIVO!, plaváreň Pasienky, fitness centrum FITINN, mestské parky na Račianskom mýte a Ľudovom námestí, jazero Kuchajda či Koliba.

Developer predpokladá, že o štýlové mestské bývanie v Green Corner bude veľký záujem, na webovej stránke už preto spustil registráciu potenciálnych záujemcov.

Green Corner v číslach

• Celkový počet bytov – 53
• Zloženie bytov – 8 jednoizbových, 35 dvojizbových, 6 trojizbových a 4 štvorizbové
• Kapacity podzemnej garáže – 90 parkovacích miest s možnosťou nabíjania elektromobilov
• Vo výstavbe – od jesene 2023
• Plánované ukončenie výstavby a kolaudácia – koniec roka 2025
• Adresa – Račianska 69, Bratislava
• Webová stránka – www.greencorner.sk

Developerom projektu Green Corner je slovenská spoločnosť ALLWA, s. r. o., člen investičnej skupiny Woodrock Impact Investing. Ekologicky orientovaná skupina sa zameriava na projekty so zreteľom na pragmatické riešenia, environmentálnu udržateľnosť a celospoločenský prínos pre komunity.

Do developerského portfólia skupiny patrí napríklad prémiový obytný dom Greenbay v Trenčíne – jeden z dvoch rezidenčných projektov na Slovensku s medzinárodnou certifikáciou udržateľnosti LEED, bytový dom Ružinovská 44 v Ružinove alebo fotovoltická elektráreň Monor v Maďarsku. Developer je tiež členom Slovenskej rady pre zelené budovy.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne