10.5 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

Spustenie regulovaného parkovania PAAS v zóne Pokrok prináša výsledky

Najčítanejšie

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto rozšírila reguláciu parkovania v zóne NM1 a to v lokalite Pokrok od Račianskeho mýta po Výskumný ústav zváračský a medzi Račianskou a Pionierskou ulicou. Regulácia parkovania PAAS v tejto lokalite je platná od stredy 6. decembra.

Miestny úrad Bratislava-Nové Mesto sa chce poďakovať obyvateľom lokality Pokrok za trpezlivosť počas značenia novej zóny a zároveň chce vyzvať rezidentov, aby si čím skôr požiadali o rezidenčné karty. Doposiaľ bolo vydaných cez 900 rezidentských kariet.

Regulovanie parkovania prinesie do štvrte vyššiu bezpečnosť pre chodcov, upokojenie dopravy a zníženie hluku. Novým vyznačením parkovacích miest pribudlo 76 miest pre ZŤP a 1172 parkovacích boxov pre autá. Okrem toho, celková dĺžka parkovacích pásov je cez 3300 m, čo vytvorilo miesto pre viac ako 600 áut. Už počas prvého dňa bolo evidentne viac voľných parkovacích miest na Pokroku:

„Kým doteraz sme boli svedkami výrazného nedostatku parkovacích miest pre obyvateľov Pokroku, parkovacia politika túto situáciu zlepšila takmer s okamžitým účinkom. Je však potrebné, aby si rezidenti z Pokroku požiadali o rezidentské parkovanie“ zdôrazňuje starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Matúš Čupka.

Parkovanie v zóne NM1-Pokrok je spoplatnené v čase od 8:00 do 24:00 hod. cez pracovné dni (sadzba 1,50 eur/hod).

Kvôli nepriaznivému počasiu v zóne Pokrok zostali nevyznačené posledné časti jednotlivých ulíc. Počas prechodného obdobia kontrolóri budú na vozidlá umiestňovať žlté lístky „Upozornenie na nesprávne parkovanie“, ktoré však neznamenajú udelenie pokuty.

Po uplynutí prechodného obdobia budú za neuhradené parkovanie na oknách vozidiel umiestnené oranžové lístky „Zaparkovali ste nesprávne“.

Zavedenie regulovaného parkovania prinieslo pre obyvateľov aj miesta pre mikromobilitu: vyhradený priestor na bicyklov, ale aj motoriek. Pribudli „cik-cak“ čiary, ktorými sú vyznačené úseky so zákazom státia, ale umožňujú krátkodobé zastavenie. Neskôr bude osadených 62 cyklostojanov.

Zmena organizácie dopravy, ktorá je súčasťou novej regulácie parkovania priniesla aj zmeny jednosmerných ulíc v štvrti Pokrok. Na Kraskovej ulici sa rozšírili chodníky, automobily sú vysunuté viac do cesty a pribudli dve zúženia ako prvok upokojovania dopravy.

Najvýraznejšie zmeny v doprave (otočenie alebo zavedenie jednosmeriek) sú vo severovýchodnej časti sídliska Pokrok. Najdôležitejšie zmeny zahŕňajú:

• Na Šuňavcovej ul. v úseku medzi Sibírskou a Pionierskou dôjde k zmene smeru jazdy,
• Na Legerského ul. v úseku medzi Sibírskou a Pionierskou dôjde k zmene smeru jazdy,
• Na Kyjevskej ul. v úseku medzi Sibírskou a Pionierskou dôjde k zjednosmerneniu smer Pionierska,
• Ul. Blatnícka bude zjednosmernená z Račianskej ul. na Thurzovu ul.,
• Na Sibírskej ul. v úseku Ursínyho/Šuňavcová sa otočí smer jazdy,
• Na Mikovíniho ulici sa zlegalizovalo parkovanie na chodníku. Samotná cesta má parametre jednosmernej premávky. Parkovanie sa prispôsobilo potrebám úžitkových vozidiel, vrátane vozidiel OLO a to vyznačením výhybiek.
• Z veľkej časti Thurzovej ul. vznikne obytná zóna. Pri potravinách vznikne miesto pre zásobovanie a ulica bude tiež zjednosmernená. Od bytového domu na Ovručskej 7 bude zjednosmernená až po Kyjevskú ul.
• Na Pionierskej ul. pribudne zákaz odbočenia doprava na Sibírsku a Thurzovu / Blatnícku ul.

Mestská časť Nové Mesto ďakuje všetkým obyvateľom a návštevníkom Pokroku, že sú trpezliví pri zavádzaní mnohých zmien a že pozorne sledujú zvislé dopravné značky spolu s dočasným dopravným značením.

O parkovacie karty je možné požiadať online cez stránku www.paas.sk alebo na klientskych miestach PAAS v Novej Tržnici alebo v Urban Residence.

O pomoc s registráciou je možné požiadať cez kontaktný formulár www.paas.sk/formular, na infolinke 0800 222 888 alebo osobne na jednom z klientskych miest PAAS, ktorých zoznam nájdete tu: www.paas.sk/kontakt

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne