16.4 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok vymenoval za prezidenta HaZZ Adriána Mifkoviča, vo funkcii vystrieda Pavla Mikulášeka

Najčítanejšie

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok vymenoval do funkcie prezidenta Hasičského a záchranného zboru pplk. Ing. Adriána Mifkoviča. Ten od 01. januára 2024 vo funkcii vystrieda doterajšieho prezidenta Hasičského a záchranného zboru plk. Ing. Pavla Mikulášeka.

Pplk. Ing. Adrián Mifkovič do Hasičského a záchranného zboru nastúpil od roku 2004 ako hasič záchranár špecialista, zastával viacero riadiacich pozícií. Od 01.júna 2020 do konca roka 2023 zastával pozíciu vedúceho oddelenia operačného riadenia a IZS, Krajské riaditeľstvo Hasičského a záchranného zboru v Trnave.

„Som presvedčený, že vedenie Hasičského a záchranného zboru povedie odborník, s ktorým zdieľame spoločné ciele, v prvom rade bezpečnosť ľudí žijúcich na Slovensku, ochrana ich zdravia a majetku, ktorý vyvinie maximálne úsilie v snahe zlepšovania materiálno technického zabezpečenia, výcviku, vzdelávania, zásahov a vzájomnej spolupráce profesionálnych hasičov s dobrovoľnými hasičmi,“ povedal minister vnútra Matúš Šutaj Eštok.

Minister vnútra SR Matúš Šutaj Ěštok sa zároveň pri tejto príležitosti poďakoval plk. Ing. Pavlovi Mikulášekovi za jeho doterajšiu prácu v pozícii prezidenta HaZZ, poprial mu veľa šťastia a úspechov v jeho ďalšom pôsobení. Pavol Mikulášek zastával funkciu prezidenta HaZZ od 01. júna 2020.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne