9.9 C
Bratislava
sobota, 2. marca 2024

Koncert AC/DC na Slovensku bude na letisku vo Vajnoroch

Najčítanejšie

Starosta bratislavskej mestskej časti Vajnory Michal Vlček informoval: „Dnes bola zverejnená informácia, že legendárna austrálska hardrocková kapela AC/DC bude mať tento rok v rámci svojho európskeho turné s názvom Power Up koncert na Slovensku, a to v nedeľu 21. júla večer.

Po úspešnom minuloročnom Festivale Lovestream sa organizátori rozhodli uskutočniť ho na Starom letisku u nás vo Vajnoroch a je samozrejmé, že sa oň zaujímajú aj médiá. Teší ma, že Vajnory sa stávajú nielen doma, ale aj vo svete známymi aj vďaka takýmto veľkým hudobným udalostiam. Hudobní analytici hovoria, že kapela tohto rangu na Slovensku ešte nikdy nevystúpila.

Úspešne sme zvládli Lovestream Festival a verím, že Vajnory zvládnu aj koncert AC/DC. Pre nás ako mestskú časť je samozrejme najdôležitejšou prioritou, ktorú pravidelne opakujeme aj organizátorom, zachovanie bezpečnosti účastníkov tohto podujatia, ale hlavne obyvateľov Vajnor.

Aby koncert prebehol tak, aby sa našich občanov dotkol čo najmenej, čo sa týka hluku, dopravy, parkovania a iných faktorov, ktoré by mohli vplývať na ľudí.
Na základe skúsenosti z minulého roka už vieme identifikovať slabé miesta a pripraviť sa na ne. Kľúčová bude najmä doprava, aby nedochádzalo ku kolónam a veľkým dopravným zápcham.

Preto organizátori pracujú na tom, aby bola riešená vybudovaním záchytných parkovísk mimo Vajnor a následným presunom účastníkom kyvadlovou dopravou.

Napriek tomu, že sa akcia koná na súkromnom pozemku a mestská časť nie je jej organizátorom, tak ako sme to robili pri Love Streame aj teraz aktívne vstupujeme do jej príprav. Chcem, aby Vajnory z podujatia mali čo najväčší úžitok, a aby túto udalosť naši obyvatelia pocítili čo najmenej,“ uviedol Michal Vlček.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne