9.5 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Historická psychodráma podľa skutočného príbehu Mary & George v hlavných úlohách s Julianne Moore a Nicholasom Galitzinom prichádza exkluzívne na SkyShowtime

Najčítanejšie

SkyShowtime dnes zverejnila oficiálny trailer, hlavný vizuál a dátum premiéry veľkolepej minisérie Mary & George v hlavných úlohách s držiteľkou Oscara a ceny BAFTA Julianne Moore (Still Alice, Far From Heaven), Nicholasom Galitzinom (Cinderella, Purple Hearts) a Tonym Curranom (Mayflies, Your Honour).

Táto miniséria inšpirovaná poburujúcim skutočným príbehom bude k dispozícii exkluzívne na SkyShowtime od 8. marca.

V tejto veľkolepej historickej psychodráme sa Julianne Moore predstaví v role Mary Villiers, ženy so skromnými začiatkami a ohromnými ambíciami, ktorá priviedla svojho krásneho a charizmatického syna Georga (Nicholas Galitzine) k tomu, aby zviedol škótskeho kráľa Jakuba VI. Stuarta, ktorý bol zároveň anglickým kráľom Jakubom I. (Tony Curran), a stal sa jeho všemocným milencom.

Mary mala vždy tak trochu navrch, ale svoj potenciál si naplno uvedomila, keď vycítila príležitosť využiť kráľovu neukojiteľnú chuť na dobré víno, vybranú spoločnosť a pekných mužov. Naivne krásny a charizmatický George sa ocitne v centre pozornosti, keď jeho matka zosnuje plán na ulovenie kráľa. Vďaka nevídaným intrigám sa dvojica zo skromných začiatkov stala najbohatšími, najvýznamnejšími a najvplyvnejšími hráčmi, akých kedy anglický dvor zažil. S rastúcou Georgovou mocou sa však jeho vzťah s matkou ocitne na samom pokraji. George si musí dokázať, že je viac než len krásny muž. Musí sa zapísať do dejín bez ohľadu na následky.

V hereckom obsadení sa predstavia Nicola Walker (The Split, Unforgotten), Niamh Algar (The Wonder, Malpractice), Trine Dyrholm (The Legacy, Queen Of Hearts), Sean Gilder (Sherwood, Slow Horses), Adrian Rawlins (Living, Chernobyl), Mark O’Halloran (The Miracle Club, The Virtues), Laurie Davidson (Masters of the Air, Guilty Party), Samuel Blenkin (Atlanta, The Witcher: Blood Origin), Jacob McCarthy (SAS: Rogue Heroes, The Tragedy of Macbeth), Tom Victor (Consent), Alice Grant (Anthem at Almeida Theatre), Amelia Gething (Emily, The Amelia Gething Complex), Mirren Mack (The Nest, The Witcher: Blood Origin), Rina Mahoney (Happy Valley, Cobra) a Simon Russell Beale (The Death of Stalin, The Outfit).

Seriál Mary & George produkovala spoločnosť Hera Pictures v spolupráci so Sky Studios. Scenár k seriálu napísal D. C. Moore (Killing Eve, Temple) podľa dokumentárnej knihy Benjamina Woolleyho The King’s Assassin. Výkonnými producentmi za Hera Pictures sú Liza Marshall, D.C. Moore, Oliver Hermanus a Julianne Moore. Hermanus (Living, Moffie) je zároveň hlavným režisérom seriálu. Výkonným producentom za Sky Studios je Sam Hoyle.

Služba SkyShowtime je k dispozícii priamo v aplikácii SkyShowtime na zariadeniach s operačným systémom Apple iOS, tvOS, na zariadeniach s operačným systémom Android, Android TV, Google Chromecast, LG TV, Samsung a prostredníctvom webovej stránky: www.skyshowtime.com. Cena štandardného mesačného predplatného SkyShowtime je 4,99 € (s reklamami).

(ts)

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne