12.1 C
Bratislava
piatok, 19. apríla 2024

Matúš Vallo zverejnil demografickú analýzu a prognózu o rozvoji hlavného mesta

Najčítanejšie

Primátor Matúš Vallo uviedol: „Otázky budúcnosti musíme riešiť teraz. Na základe dát, analýz a prognóz musíme vedieť, kde a ako najlepšie využívať prostriedky mesta vzhľadom na jeho predpokladaný rozvoj. Preto Metropolitný inštitút Bratislavy spolu s expertmi a expertkami spracoval rozsiahlu štúdiu Bratislava 2050 s podtitulom Demografický potenciál, sociálna a ekonomická geografia – scenáre rozvoja hlavného mesta SR Bratislavy do roku 2050.

Štúdia poskytuje dátovo podložené odpovede, obsahuje demografickú analýzu a prognózu o rozvoji hlavného mesta, pracuje s piatimi rôznymi scenármi vývoja Bratislavy, z ktorých tri sú prognostické a dva projekčné. Vďaka nim získavame predstavu o predpokladaných problémoch, ktoré môžu vzísť z odhadov o populačnom vývoji v našom meste. Štúdia Bratislava 2050 je tak veľmi cenným podkladom pre tvorbu nového územného plánu.

Koľko bude mať Bratislava obyvateľov? Bude mestom šesťdesiatnikov? Akú úlohu bude zohrávať migrácia? Akým problémom bude Bratislava čeliť? Bude Bratislava milionovým mestom?,“ uviedol Matúš Vallo.

Odpovede a celú štúdiu nájdete na stránke https://bit.ly/bratislava2050

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne