6.9 C
Bratislava
sobota, 20. apríla 2024

V Novom Meste odsúhlasili zmenu rozpočtu, určenie školských obvodov a rekonštrukcie MŠ Teplická, MŠ a ZŠ Odborárska a Cádrova

Najčítanejšie

V stredu 13. marca sa konalo v Novom Meste miestne zastupiteľstvo nabité množstvom dôležitých bodov, informuje starosta Matúš Čupka:

  • Zmena rozpočtu:“Schválili sme I. úpravu rozpočtu pre tento rok umožňujúcu ďalšiu alokáciu finančných prostriedkov aj pre naše kľúčové školské investičné projekty MŠ Teplická, ZŠ s MŠ Odborárska a ZŠ s MŠ Cádrova.
  • Určenie školských obvodov základných škôl a spádových
    materských škôl:Zastupiteľstvo schválilo návrh na úpravu školských obvodov a spádových materských škôl. Pri zápise do našich základných škôl zavádzame princíp zdieľaných ulíc na hraniciach dvoch rôznych školských obvodov. Rodič z niektorej z týchto ulíc bude preto vnímaný ako spádový v dvoch rôznych školách čo prinesie lepšie možnosti výberu pre rodičov prváčikov.
  • Poslankyne a poslanci tiež zobrali na vedomie tri dôležité informácie a to:Informácia o plánoch akútnych úprav na miestnych cestách III. a IV. triedy, ktorá obsahuje zoznam prioritne riešených poškodených na cestách, ktoré je potrebné stavebne riešiť. Nájdete tu množstvo prepadnutých ciest, ale aj chodníkov, ktoré v blízkej dobe opraví náš externý dodávateľ.
  • Informácia o stave rozpracovanosti projektu organizácie dopravy pre PAAS v parkovacích zónach NM2 a NM3 popisuje náš zámer spustiť v roku 2024 novú regulovanú zónu NM2, ktorá zahrnie štvrte Pasienky, Ľudová štvrť, Zátišie, Hostinského sídlisko a Teplická. Zároveň pracujeme na príprave projektu organizácie dopravy pre Kramáre (NM3)
  • Informácia o plánovaných výsadbách drevín v roku 2024 obsahujúca spolu výsadbu až 86 stromov a 14 m2 krov v našej mestskej časti či už v rámci verejných priestorov alebo areálov našich škôl či škôlok.Ďakujem všetkým poslancom a poslankyniam za konštruktívnu diskusiu a podporu jednotlivých návrhov a obyvateľom a obyvateľkám za ich záujem o veci verejné,“ uviedol Matúš Čupka.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne