16.4 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

V Rači sa v nedeľu tancovalo, hľadalo veľkonočné vajce a plietli korbáče

Najčítanejšie

V priestoroch nádvoria historickej Koloničovej kúrie sa v nedeľu 24. marca v Rači uskutočnilo podujatie pre rodiny s deťmi pod názvom „Veľká Noc Šibačka“. Organizovala ho mestská časť a Račiansky muzeálny spolok, ktorý pripravil výstavu „Jarné zvyky, príprava na Veľkú noc v Rači“, ale aj Tvorivé veľkonočné dielne.

Do tanca hrali súbory Ľudová hudba Vrbenka ZUŠ Vrbenského a Detský folklórny súbor Malinky. Deti si mohli pozrieť a vyskúšať pletenie Veľkonočných šibákov – korbáčov z vŕbových prútov, absolvovali rôzne šibačkové hry a súťaže, vrátane populárnej hry hľadania veľkonočných vajíčok.

V priestoroch nádvoria Koloničovej kúrie si mohli návštevníci pozrieť aj výstavu prác detí z račianskej materskej školy. Pozrite si galériu fotografií a krátke video:

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne