16.4 C
Bratislava
piatok, 12. apríla 2024

Na Tehelnom poli rozšírili bezplatné nočné parkovanie pre návštevníkov

Najčítanejšie

Starosta mestskej časti Nové Mesto Matúš Čupka informuje: „Na základe opakujúcich sa požiadaviek rezidentov sťažujúcich sa na rýchle míňanie návštevníckych hodín využívaných najmä pre svoje rodinné návštevy je parkovanie pre návštevníkov lokality Tehelné pole po novom spoplatnené v čase od 8:00 do 24:00 hod. v pracovných dňoch a počas víkendu.

Došlo tu k úprave regulácie, ktorá oproti predošlému režimu zavádza bezplatné okno od polnoci do 8:00 hod. Tarifa počas spoplatnených hodín zostáva rovnaká, a to 1,5€ za hodinu parkovania.

Týmto krokom zároveň dochádza k zjednodušeniu systému regulovaných časov nakoľko sa nová regulácia prispôsobuje okolitým zónam v Starom Meste a čiastočne aj regulácii v štvrti Pokrok, kde však zostáva na rozdiel od Tehelného pola bezplatné parkovanie počas víkendov i sviatkov.

Touto úpravou nebude ovplyvnená dostupnosť parkovacích miest pre rezidentov. Dáta totiž ukazujú, že po polnoci do lokality prichádza minimum áut návštevníkov.

Našou spoločnou ambíciou spolu s kolegami na Hlavnom meste je postupné zlepšovanie fungovania systému rezidenčného parkovania a to na základe spätnej väzby od rezidentov a aj vlastných zistení. Zároveň chceme systém ďalej zjednodušovať,“ uviedol Matúš Čupka.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne