22.4 C
Bratislava
nedeľa, 16. júna 2024

Moderná obývačka: tajomstvá letnej pohody

Najčítanejšie

Obývacia izba je miestom komunikácie s hosťami a členmi rodiny, psychologickou bariérou medzi vonkajším a osobným svetom. V letných mesiacoch v mestských bytoch obývačka slúži ako multifunkčná oddychová zóna namiesto vnútorných dvorov rodinných domov. Vytvorte si doma pohodlné miesto na letnú dovolenku; využiť dostupné techniky interiérových dizajnérov.

Teplotná rovnováha

Meteorológovia každoročne zaznamenávajú nové letné teplotné rekordy, kontrola klímy v domoch a bytoch sa stala neoddeliteľnou súčasťou kvality života. Nevzdávajte sa moderných technológií, doprajte si pohodlie v lete so samostatnou klimatizáciou: split klimatizácia je najjednoduchší a cenovo najdostupnejší spôsob, ako vytvoriť individuálny teplotný režim v obývacej izbe.

Vzorec na výpočet výkonu klimatizácie Q=Q1+Q2+Q3:

Q1 výpočet výkonu podľa objemu a osvetlenia obývačky. Vzorec Q1 = S * h * q (S – plocha obývacej izby, h – výška, q-úroveň osvetlenia od 30 pre tmu do 40 pre miestnosti s veľkými oknami na južnej strane);

Q2 súčet tepelného toku od jednej osoby, 0,1-0,3 kW;

Q3 – súčet toku tepla z domácich spotrebičov, rozsah 0,2-0,5 kW na jednotku (TV, hudobné centrum, vináreň).

Je ľahké šetriť roky: čím vyššia je trieda úspory energie klimatizácie, tým menej v lete zaplatíte za elektrinu.

TIP: Montáž a servis klimatizácie v Bratislave, ponúka klimachlad.sk

Letné okná: funkčnosť a dizajn

V apríli až máji sa prepínajú kovoplastové okná s dvojitým zasklením do letného režimu s efektom mikrovetrania. Spôsob prenosu čapu závisí od značky hardvéru.

Žalúzie alebo niekoľko vrstiev závesov a žalúzií poskytujú pohodlné osvetlenie miestnosti a znižujú teplotu v obývačke. Absolútna nepriehľadnosť záclon v obývacej izbe nie je potrebná: dokonca aj tenká tkanina vytvára bariéru pre slnečné svetlo.

Letná výzdoba obývacej izby: pozitivita a upokojenie

Svetelné závesy, poťahy na pohovkách a pohovkách, farebné dekoračné vankúše, štýlové keramické kvetináče s dekoratívnymi rastlinami a vázy s kvetmi vytvárajú atmosféru dovolenky a zvyšujú náladu.

Pre letnú sezónnu výzdobu by ste mali použiť konferenčné stolíky, ktoré sa akoby rozplývali v priestore, a do interiéru zvoliť štýlové drevené hodiny s veľkým ciferníkom. Odtieň stromu je prispôsobený tónu nábytku skrinky alebo podlahy. Nové dekoratívne prvky vytvárajú pocit obnovy bez nákladných opráv.

Funkčnosť, úspora energie, komfort sú hlavnými princípmi letnej premeny obývačky. Atmosféra elitného boutique hotela sa spája s osobnými preferenciami štýlu, farieb, priestorových riešení. Je príjemné vrátiť sa do takejto obývačky v lete z práce alebo cez víkend.

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne