21 C
Bratislava
piatok, 14. júna 2024

V obci Častá otvorili ortopedicko-traumatologickú ambulanciu. Ide vôbec o prvú špecializovanú ambulanciu na vidieku

Najčítanejšie

Nová ortopedicko-traumatologická ambulancia rozšíri rozsah a kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti nielen v obci Častá, ale aj v okolitých obciach a regióne. Obyvatelia tak budú mať lepší a rýchlejší prístup k ortopedickej starostlivosti.

„Zlepšenie zdravotnej starostlivosti patrí k prioritám Bratislavského samosprávneho kraja (BSK). Aj táto nová ambulancia je ďalším krokom k rozvoju zdravotnej starostlivosti v kraji. Vážim si úsilie všetkých, ktorí priložili ruku k dielu a pričinili sa o vznik tejto ambulancie – výborná spolupráca kraja a obce,“ povedal predseda Bratislavského samosprávneho kraja Juraj Droba.

Ako upresnil starosta Častej František Kašický, rekonštrukcia jednej z ambulancií miestneho Zdravotného strediska sa uskutočnila v roku 2023 a hradená bola z rozpočtu obce vo výške 26.118 eur. Začiatkom roka 2024 boli získané potrebné súhlasy a povolenia z Bratislavského samosprávneho kraja a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

„Veľmi ma teší, že som sa mohla zúčastniť otvorenia novo zrekonštruovanej špecializovanej ortopedicko-traumatologickej ambulancie. Väčšinou býva zvykom, že ambulancie sa otvárajú vo veľkých mestách, táto ale vznikla v malej obci. Obyvatelia budú mať takúto špecializovanú ambulanciu, keď budú potrebovať pomoc s úrazmi, poúrazovými stavmi, zlomeninami a ďalšími komplikáciami,“ uviedla ministerka zdravotníctva Zuzana Dolinková.

MUDr. Vladimír Vozár bude v ambulancii ordinovať zatiaľ dvakrát do týždňa, ale v prípade potreby je možné ordinačné hodiny rozšíriť. Oficiálne začne fungovať o dva týždne.

„Špecializovaných ambulancií, obzvlášť ortopedických, je na Slovensku nedostatok. Chýbajú v mestách, o vidieku nehovoriac. Obyvatelia obce Častá a okolitých obcí tak už nebudú musieť cestovať za špecialistom až do Bratislavy,“ priblížil lekár Bratislavského kraja Tomáš Szalay.

Otvorenie ambulancie v súčasných náročných podmienkach predstavuje príklad vynikajúcej spolupráce miestnej a regionálnej samosprávy so štátnymi orgánmi a organizáciami, v tomto prípade obce Častá, Bratislavského samosprávneho kraja a Regionálneho úradu verejného zdravotníctva Bratislava.

zdroj: BSK

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne