21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

Príďte si zabehať a podporiť tieto nádherné zvieratá 27. apríla na podujatí „oRUNgutan beh“ v našej ZOO Bratislava

Najčítanejšie

Primátor hlavného mesta Bratislavy Matúš Vallo uviedol: „Beh oRUNgutan je beh pre všetkých. Preto chcem pozvať rodiny s deťmi, bežeckých amatérov ale aj profíčky a profíkov, skrátka všetkých, ktorí majú radi beh a prírodu. Zažite beh zákutiami ZOO, ktoré bežne nemáte šancu vidieť.

Bude to nielen pekná komunitná akcia, ale spolu pomôžeme aj dobrej veci. Výťažok zo vstupného bude využitý na ďalšie vylepšenie Pavilónu primátov v ZOO, v ktorom už teraz prebehli výrazné úpravy a opravy, ako výmena bezpečnostných skiel v interiéri, inštalácia užitočných napájačiek pre zvieratá vo vonkajších i vnútorných výbehoch a výsadba zelene v návštevníckej časti pavilónu.

Navyše návštevou zoologickej záhrady podporujete starostlivosť a ochranu vzácnych a ohrozených živočíchov a ich možný návrat do divokej prírody. Spoločnými silami tak prispievame k zachovaniu rozmanitosti druhov na Zemi,“ uviedol Matúš Vallo.

Môžete sa tešiť na dva relatívne krátke ale dobrodružné behy krásnym prostredím našej ZOO pre všetky vekové kategórie:

  • jeden na 3,5 kilometra
  • druhý 7 kilometrový beh – sľubujem pot, drinu a divočinu!
  • A pripravené sú aj behy pre tých najmenších.
  • Prihlasovanie na všetky kategórie nájdete > tu

Apríl v ZOO Bratislava bude celý výnimočný: Benefičný beh oRUNgutan, Bratislavské mestské dni, komentované kŕmenia, novinka – „Na slovíčko s“

ZOO Bratislava od apríla predĺžila svoje otváracie hodiny do 19.00 h s posledným vstupom do areálu o 18.00 h. Každý víkend sa konajú komentované kŕmenia, na ktorých môžu návštevníci spoznať až 23 druhov zvierat.

Zoo predstavila novinku „Na slovíčko s…“, besedu, ktorá ponúka možnosť bližšie sa zoznámiť s vybranými živočíšnymi druhmi priamo v zoo. Na konci apríla sa konajú významné podujatia: Bratislavské mestské dni a benefičný beh oRUNgutan 2024.

Novinkou je program nazvaný „Na slovíčko s“, beseda o konkrétnom živočíšnom druhu, spojená s kŕmením alebo ukážkou autentických preparátov, vhodná pre skupiny 5-30 osôb ale aj ako doplnok k učivu pre rôzne vekové kategórie.

Aj tento rok bude ZOO Bratislava súčasťou celomestského podujatia Bratislavské mestské dni. Počas víkendu 20. – 21. 4. čaká na návštevníkov bohatý program s príležitosťou bližšie spoznať fungovanie zoo.

Od 10.00 h do 16.00 h môžu návštevníci navštíviť vzdelávací ostrov so zoológmi, ukážkou preparátov či veterinárnych pomôcok, uvidia aj výstavu ťažkej techniky zoo. V sobotu aj nedeľu, sa vo vopred stanovené časy, konajú prehliadky v zázemí žiráf a nosorožcov. Deti sa môžu povoziť na koníkoch. Súčasťou podujatia je nedeľné divadelné predstavenie pre deti, VĹČKO TĹČKO.

ZOO Bratislava organizuje 27. apríla unikátny benefičný beh oRUNgutan, ktorého je získať prostriedky na vylepšenie Pavilónu primátov, domova mláďaťa orangutana sumatrianskeho a jeho rodičov. Tento ohrozený druh sa na Slovensku vyskytuje len v bratislavskej zoo.

Na behu sa môžu zúčastniť rodiny s deťmi, amatérski aj profi bežci. Najdlhšie trate ponúknu účastníkom prístup na neobvyklé miesta v zoo s úchvatnými výhľadmi na panorámu Bratislavy.

(fb, ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne