18.5 C
Bratislava
nedeľa, 16. júna 2024

Nový dizajn kvetináčov skrášľuje Dunajskú ulicu

Najčítanejšie

Magistrát hlavného mesta Bratislavy uviedol: „Spolu s Metropolitný inštitút Bratislavy aj naďalej pokračujeme vo vylepšovaní našich ulíc a verejných priestorov. Keďže výsadba do terénu vzhľadom na existujúce inžinierske siete nie je vždy možná, alebo nie je možná hneď, stromy niekedy vysádzame aj do špeciálnych veľkokapacitných kvetináčov.

Tie vieme v prípade neskoršej trvalej výsadby do zeme presunúť na iné miesto. Postupne však zlepšujeme aj samotné kvetináče, ktoré používame. Pred nedávnom sme umiestnili 5 kusov s úplne novým dizajnom a vylepšenými vlastnosťami na Dunajskej ulici, vďaka čomu bude táto ulica nielen krajšia, ale aj zelenšia.

Do kvetináčov sme tu vysadili viackmenné stromy – druh albízia voňavá, rôzne trvalky a postupne pridáme aj letničky. A čím sa vlastne nový typ kvetináčov líši od toho “pôvodného”?:

  • Majú špeciálny vyberateľný vak, vďaka ktorému bude následné presadenie stromov z kvetináčov do zeme jednoduchšie, a teda aj bezpečnejšie pre stromy. Vak znižuje riziko nielen poškodenia drevín, ale aj samotných kvetináčov.
  • Nové kvetináče sú odolnejšie, vyznačujú sa vyššou tuhosťou nosnej konštrukcie, vďaka čomu je manipulácia a presun pomocou mechanizmov jednoduchší.
  • Nový dizajn, s kónickým zúžením ku spodku, svojimi organickejšími líniami pôsobí odľahčene a ušľachtilejšie.
  • Budeme ich používať v dvoch farebných variantoch tak, aby harmonicky ladili s okolím – v prípade dlažby to bude béžová farba, pri asfaltovom povrchu antracitová.
  • Dizajn nových kvetináčov vychádza z pripravovaného materiálu Princípy a štandardy kvetináčov, ktorý bude definovať, ako majú nádoby na výsadbu vo verejnom priestore vyzerať a kde sa majú rozmiestňovať,“ uviedol Magistrát.

    (fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne