1.7 C
Bratislava
pondelok, 13. januára 2025

Hoci sa ešte stále ozývajú hlasy, že cyklopruhy na Vajanského zívajú prázdnotou, nie je to tak

Najčítanejšie

Primátor hlavného mesta Bratislavy Matúš Vallo uviedol: „Hoci sa ešte stále ozývajú hlasy, že cyklopruhy na Vajanského zívajú prázdnotou, nie je to tak. Jazdí po nich čoraz viac cyklistiek a cyklistov.

Vďaka novému automatickému sčítaču máme jasné dáta o počte cykloprejazdov. Napríklad v nedeľu zaznamenali na tomto úseku 2212 cykloprejazdov, v sobotu 1931.

Cyklopruhy však nie sú využívané len počas víkendov, minulý utorok to bolo 1646 cykloprejazdov, alebo vo štvrtok 1334. S teplejším počasím boli samozrejme mimoriadne vyťažené aj ďalšie dôležité cyklistické ťahy, napríklad v nedeľu:

  • na Starom moste 2289,
  • pri River Parku 2598,
  • na Moste SNP 1296
  • na Dolnozemskej 5191 cykloprejazdov.Podrobnejšie dátové analýzy z cyklosčítačov predstavíme už čoskoro,“ uviedol Matúš Vallo.
zdroj: FB/Matúš Vallo má rád Bratislavu

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne