21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

Petit Press vstupuje ako minoritný vlastník do podcastovej aplikácie firmy Toldo

Najčítanejšie

SME prinesie prémiové podcasty v aplikácii Toldo, kde môžete podporiť obľúbených podcasterov. 

Toldo sa má stať platformou, ktorá umožňuje nielen spojenie medzi tvorcami podcastov a ich poslucháčmi. Umožňuje aj poslucháčom priamo podporiť jeho obľúbeného podcastera či vydavateľa podcastov.

„Poslucháči nám často hovoria, že by chceli nejakým spôsobom podporiť svoj obľúbený podcast alebo prispieť na jeho rozvoj. Alebo by chceli byť so svojím obľúbeným moderátorom v kontakte a sociálne siete to dnes, žiaľ, už nerobia dobre. Toldo je teraz platforma, cez ktorú sa to dá urobiť,“ uviedol Tomáš Prokopčák šéf digitálneho obsahu denníka SME.

Používatelia Tolda môžu nahliadnuť napríklad do zákulisia tvorby podcastov, môžu sledovať videá, komentovať príspevky jednotlivých tvorcov, posielať im správy či vyjadrovať svoj názor v anketách.

Toldo zároveň umožňuje podporiť priamo tvorcov podcastov výmenou za extra epizódy či iný prémiový obsah.

„Som nadšený, že sa do Tolda pridáva ďalší z najväčších tvorcov podcastov na Slovensku. Som presvedčený, že podcasty v audio aj video podobe sú budúcnosť a ukazuje sa to na desiatkach zapojených tvorcov do našej platformy v ostatných mesiacoch. Niektorí z nich už dnes dokážu zarobiť tisíce eur mesačne od svojich poslucháčov a podporovateľov, a to sme iba na začiatku,“ hovorí Matej Sajfa Cifra, jeden zo spolumajiteľov slovenskej podcastovej aplikácie Toldo.

Spoločnosť Petit Press, vydavateľ SME a SME.sk, sa spolu s podcastovou produkčnou spoločnosťou Zapo stávajú spoluvlastníkmi slovenského Tolda.

Našou spoločnou ambíciou je, aby sa Toldo stalo slovenským štandardom pre prémiový podcastový obsah aj platformou, ktorá bude priamo spájať podcasterov s ich poslucháčmi.

Pri tejto príležitosti plánujeme extra podcastový obsah aj dlhšie prémiové epizódy niektorých zabehnutých podcastov. Predplatným podporíte priamo moderátorov a autorov týchto podcastov.

„Naši podporovatelia a podporovateľky na Tolde sa môžu tešiť napríklad na prémiové epizódy podcastov Piatoček, Ľudskosť, Vizita či Zoom. Špeciálny obsah chystá aj technologický Klik či filmové Vertigo. Zároveň budú môcť byť na Tolde aj v bližšom kontakte s jednotlivými moderátormi a moderátorkami, ktorí budú v postoch zdieľať aj pikošky z nahrávania,“ dopĺňa vedúca podcastového oddelenia SME Jana Maťková.

Podpora moderátorov

Podporiť predplatným môžete technologické podcasty Klik, Vizitu o medicíne, vedecko-popularizačný podcast Zoom či satirický podcast Piatoček. Podporiť môžete akýkoľvek z vašich obľúbených podcastov z dielne SME.

Mesačný prístup k akémukoľvek podcastu denníka SME si môžete zakúpiť za 4,90 eura mesačne. Časť z týchto peňazí dostanú priamo autori jednotlivých podcastov.

Sumou, ktorú za extra obsah zaplatíte, podporujete najmä tvorcov a celý podcastový tím denníka SME.

Extra obsah pre podporovateľov

V podcastovom predplatnom ponúkneme poslucháčom dlhšie epizódy podcastu Klik s Ondrejom Podstupkom a Dávidom Tvrdoňom. Časom tiež pre podporovateľov sprístupnia ich komunitnú skupinu na Discord.

Moderátori Piatočka, na ktorého nahrávaní sa podieľajú Adam Blaško, Viktor Hlavatovič, Kristína Janščová a Kristína Gyuríková už niekoľko mesiacov nahrávajú Piatoček v obraze.

Ten bude dostupný pre podporovateľov na Tolde, kde budú poslucháčom odpovedať na ich otázky, sprístupnia im obľúbené piatočkárske pesničky, skladané pre jednotlivé diely podcastu, a podporovatelia Piatočka tiež dostanú zľavy na populárne kvízy naživo.

Denisa Prokopčáková, moderátorka podcastu Vizita, pripravuje špeciálne mesačné epizódy, ktoré sa lepšie pozrú na zdravý životný štýl a stravu. Zároveň plánuje v podcaste odpovedať na otázky, ktoré jej budú môcť klásť jej podporovatelia.

Tomáš Prokopčák bude poslucháčom podcastu Zoom plus, špeciálneho vydania podcastu Zoom pripravovať na Tolde jednu extra epizódu mesačne.

Extra obsah pre podporovateľov na Toldo chystá aj Barbora Mareková, autorka a moderátorka podcastu Ľudskosť o mentálnom zdraví. V prémiovom obsahu na Toldo sa bude raz mesačne rozprávať so zaujímavou novinárkou alebo novinárom o práci, ale aj o živote mimo nej.

Pomoc s podcastovou budúcnosťou

Veríme, že podcasty sú jednou z budúcností kvalitnej žurnalistiky. Podpora poslucháčov nám zároveň umožňuje experimentovať a skúšať veci, ktoré by sme si inak nemohli dovoliť.

Vaša podpora Toldo zároveň ocení priamo prácu vašich obľúbených tvorcov podcastov.

Vďaka takejto podpore budú podcasty udržateľným projektom, ktorý môžeme ďalej rozvíjať a umožnia nám prinášať obsah nad rámec našej bežnej tvorby.

Rozumieme, že nie každý chce alebo si môže dovoliť dovoliť finančne podporovať našich tvorcov podcastov. Preto obsah podcastov SME, na ktorý sú poslucháči zvyknutí, ostáva aj naďalej zadarmo.

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne