23.6 C
Bratislava
pondelok, 24. júna 2024

Deň Zeme v Novomestských školách a škôlkach

Najčítanejšie

Starosta mestskej časti Nové Mesto Matúš Čupka uviedol: „Ako každý rok, ani teraz nezaváhali žiačky a žiaci, ale aj rodičia a pedagógovia z našich základných a materských škôl, a tiež si prácou pripomenuli Deň Zeme. Je skvelé, že si aj deti môžu na vlastnej koži vyskúšať ten skvelý pocit, keď je ich vlastným pričinením okolie zrazu krajšie a čistejšie.

O aké aktivity išlo?

Skutočne veľkolepo opäť poňali brigádu na ZŠ Za kasárňou, kde sa zúčastnilo prác zhruba tristo párov ochotných rúk a výsledok vidno na prvý pohľad. K brigáde škola motivovala aj peknými aktivitami pre deti na uzavretej vozovke priamo pred školou.

V MŠ Šancová sa uskutočnila dobrovoľnícka brigáda, počas ktorej vypratávali sklad a čistili areál.

Na ZŠ s MŠ Kalinčiakova sa žiaci venovali výsadbe stromčekov a upratovaniu v areáli školy, ale aj upratovaniu lesa na Kolibe.

Na ZŠ s MŠ Jeséniova sa žiaci venovali diskusiám na tému „Fenomén Deň Zeme“ a spustili školský projekt Školská minizáhradka, kde vysadili letničky a vytvorili hmyzí hotel a hmyzie domčeky. Okrem toho sa venovali upratovaniu a revitalizácii areálu, vrátane bylinkovej záhrady a vonkajších komunikácií pri areáli školy.

V ZŠ s MŠ Odborárska sa podarilo zasadiť 14 stromčekov a ďalšie 4 stromčeky vysadili škôlkari. Navyše, vyčistili a namaľovali kamienkové ihrisko, venovali sa zbieraniu odpadkov, odvozu lístia a konárov.

V ZŠ s MŠ Sibírska sa venovali zbieraniu odpadkov v okolí školy a zúčastnili sa besied s učiteľom, výletov do širšieho okolia školy a výrobe plagátov k Medzinárodnému dňu Zeme. Navyše sa podieľali aj na výsadbe stromčeka.

Na ZŠ s MŠ Cádrova sa venovali zarovnávaniu svahu, výmene zeminy, trhaniu buriny, výsadbe nových kríkov, aj čisteniu multifunkčného ihriska.

Veľmi pekne ďakujem všetkým zúčastnením a chvála patrí všetkým školám, ktoré sa zapojili a brigády zorganizovali. Venovať hodiny svojho času podobným dobrovoľníckym aktivitám si rozhodne zaslúži obdiv,“ uviedol Matúš Čupka.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne