21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

Obecná záhrada v Rači poskytuje pre verejnosť relax aj v rušnom dni

Najčítanejšie

Včera sme boli pre vás nakrútiť krátke video z Obecnej záhrady. Ak chcete zažiť vôňu kvetín, štebot vtákov, oázu relaxu, pre piknik v tráve, alebo si len tak posedieť pri dobrej knihe – Obecná záhrada v Rači sa nachádza na Alstrovej ulici č.249 vo dvore Miestneho úradu.

Bola revitalizovaná od roku 2011 ako výsledok aktivity občianskeho združenia Račiansky spolok. Je prístupná verejnosti, obyvateľom a návštevníkom Rače od 1. apríla do 31. októbra, v pondelok až piatok od 7:00 do 18:00 hodiny.

„Plány Račianskeho spolku môžem zhrnúť do jednej vety: Združenie chce pomôcť urobiť život v Rači, Krasňanoch a na Východnom lepším pre jeho obyvateľov aj návštevníkov,“ povedal v roku 2011 právnik Michal Sallem, jeden zo štyroch zakladajúcich členov združenia – Spolok založili v roku 2011 Róbert Witkovský, Michal Sallem, Jozef Mórik a Ján Bednarič.

Na obnovu záhrady nečerpal Račiansky spolok ani jeden cent z obecného rozpočtu, všetko financoval z vlastných zdrojov, grantov, 2 percent a darov sympatizantov a urobili aj sériu dobrovoľníckych brigád.

Predsedom a štatutárom spolku je Matúš Burian – známy račiansky gastro podnikateľ, ktorý vlastní reštauráciu Šínweg, pekáreň Habeš, či bufet s langošmi na Detvianskej, ktorý vznikol v mini domčeku v bývalej predajni lístkov Dopravného podniku. Zároveň organizuje cez Račiansky vinohradnícky chodník pre turistov a návštevníkov Rače známe výlety prostredníctvom Račianskej lokálky.

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku.

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne