21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

Račianske hody v sobotu odštartovali cyklisti

Najčítanejšie

V amfiteátri v Knížkovej doline odštartovali Račianske hody v sobotu 4. mája 2024 o 10 hodine cyklistickým podujatím Račianska časovka, ktorá mala aj náročné časti a záver bol v kopci. Hody budú trvať počas celého víkendu a môžete sa tešiť na vystúpenie kapiel Maduar, alebo Vidiek. > Čítajte viac 

Už 13. ročník Račianskej časovky slúži ako memoriál, na pripomenutie si úspešného račianskeho cyklistu Rafaela Krampla, ktorý ale našťastie s rodinou Ľubomíra Krampla zo spolku ZVV a jeho manželky, členky ZVV a poslankyne NRSR za Slovenskú národnú stranu Dagmar Kramplovej nemá nič spoločné.

Rafael Krampl, alebo „Rafo“ ako ho familiárne nazývali fanúšikovia, bol slávny račiansky cyklista, ktorý sa cyklistike a pretekaniu venoval od začiatku 30-tich rokov a bol nepretržite šesť rokov cyklistickým majstrom Slovenska a získal až 75 prvenstiev.

Mestská časť Rača si svojho rodáka z Račišdorfu každoročne pripomína cyklistickým memoriálom, ktorého sa v tomto roku súťažne zúčastnil osobne aj kontroverzný račiansky starosta Michal Drotován, ktorý sa snaží zúčastňovať na každom verejnom podujatí v Rači.

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku. 

Pozrite si krátke video zo štartu Račianskej časovky:

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku.

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk, alebo telefonicky, sms na 0950 355 504. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne