21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

Zábavné formáty RTVS ovládli v piatok a sobotu hlavný vysielací čas

Najčítanejšie

Piatkový večer patril obľúbenej súťažnej šou Milujem Slovensko, ktorá neprestajne potvrdzuje svoju poprednú pozíciu v hlavnom vysielacom čase a je dlhodobo obľúbenou reláciou slovenských divákov. V piatok sa jednoznačne stala najsledovanejším programom dňa.

Jednotka RTVS kraľovala slovenskému televíznemu trhu aj počas sobotňajšieho večera. Súťažno-zábavná šou Záhady tela a následne talkšou Petra Marcina Neskoro večer s náskokom predbehli konkurenčnú programovú ponuku a stali sa celkovo najsledovanejšími programami dňa.

V piatok večer si prvenstvo v celkovej sledovanosti počas dňa pripísala obľúbená súťažná šou Milujem Slovensko, ktorú si nenechalo ujsť 343.000 divákov pri trhovom podiele 20,2% v cieľovej skupine 12+. Milujem Slovensko je dlhodobo stabilným formátom, ktorý v hlavnom vysielacom čase dosahuje vynikajúce výsledky a teší sa diváckej priazni.

V piatok sa relácia jednoznačne stala najsledovanejším programom dňa. K obrazovkám následne prilákala divákov aj vynikajúca čierna komédia Invalid, ktorá tento rok získala 7 ocenení na odovzdávaní Národných filmových cien Slnko v sieti, vrátane Diváckej ceny. Tohtoročný Najlepší hraný film sledovalo 219.000 divákov pri trhovom podiele 19,1% v univerzálnej cieľovej skupine.

RTVS kraľovala slovenskému televíznemu trhu aj počas sobotňajšieho večera, kedy obsadila prvú aj druhú priečku v celkovej sledovanosti. Premiérovú epizódu súťažno-zábavnej šou Záhady tela si pozrelo na Jednotke 386.000 divákov pri trhovom podiele 22,9 % v univerzálnej cieľovej skupine a stala sa celkovo najsledovanejším programom dňa.

Tesne za ňou obsadila výborné druhé miesto talkšou Petra Marcina Neskoro večer, ktorú videlo 356.000 divákov pri trhovom podiele 22,9 % v cieľovej skupine 12+.

Diváckemu záujmu sa v nedeľu tešila politická diskusná relácia O 5 minút 12, ktorú si na Jednotke a RTVS :24 pozrelo spolu 356.000 divákov a stala sa tak celkovo najsledovanejšou nedeľnou politickou diskusnou reláciou.

Na Jednotke si ju nenechalo ujsť 287.000 divákov pri trhovom podiele 27,6 % v cieľovej skupine 12+. Na spravodajskom okruhu :24 sledovalo reláciu ďalších 69.000 divákov pri trhovom podiele 6,6 % v univerzálnej cieľovej skupine.

Nasledovala publicistická relácia Občan za dverami s Patrikom Hermanom, ktorú si pozrelo 192.000 divákov pri trhovom podiele 16,4 % v cieľovej skupine 12+.

Zdroj dát: PMT/KANTAR SLOVAKIA

(ts)

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne