21.8 C
Bratislava
piatok, 24. mája 2024

Tretí ročník Camp Bratislava bude o hľadaní sily a motivácie

Najčítanejšie

Team Bratislava na čele s primátorom Matúšom Vallom po dvoch úspešných ročníkoch opäť organizuje štvordňový festival novej generácie Bratislavy. Jeho cieľom je posilniť vzťah mladých ľudí k hlavnému mestu a priamo ich zapojiť do zlepšenia prostredia, v ktorom žijeme.

,,Záleží nám na tom, aby mladí ľudia nestratili chuť a energiu meniť veci k lepšiemu. A to aj vo svete, v ktorom sa občas zdá, že hlas nenávisti a hnevu je silnejší,” hovorí Matúš Vallo, primátor a predseda mestskej strany Team
Bratislava a dodáva:

,,Práve preto sme sa rozhodli tretí ročník Campu Bratislava venovať téme hľadania sily a motivácie. Bratislava túto silu a motiváciu potrebuje, práve ona prispieva k spájaniu sa a budovaniu komunít. A komunita, ktorú s Campom Bratislava tvoríme, mi dáva nádej a motivuje ma robiť lepšie mesto pre všetkých.”

,,Záujem o Camp Bratislava v posledných dvoch rokoch nám ukázal, že je tu veľká skupina mladých ľudí, ktorá má záujem o veci verejné a má chuť meniť veci k lepšiemu. Chceme týmto mladým ľuďom vytvoriť priestor a priniesť príležitosti, kde svoj zápal môžu pretaviť do aktívnej participácie pre svoje komunity v ktorých žijú, mesto či našu krajinu.” vysvetľuje Gretka Pavlovová, podpredsedníčka mestskej strany Team Bratislava.

Festival sa bude konať v rôznych lokalitách Bratislavy od 20. do 23. júna. Program bude plný workshopov, diskusií, prednášok, ale aj dobrovoľníckych zážitkových aktivít. Posilnia ho kvalitní hostia, ktorí sa s účastníkmi a účastníčkami podelia o svoje skúsenosti z pôsobenia vo verejnom, či neziskovom sektore. Niektoré časti programu budú prístupné aj verejnosti.

Kapacita Campu Bratislava je aj tento rok obmedzená na 60 ľudí. Prihlásiť sa môže každý mladý človek s láskou k Bratislave a chuťou angažovať sa. Trvalý pobyt v Bratislave nie je podmienkou. Prihlasovanie prebieha do 22. mája. Všetky informácie a program nájdete na stránke www.campbratislava.sk.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne