26.3 C
Bratislava
utorok, 25. júna 2024

Po atentáte na predsedu vlády SR sú zavedené zvýšené bezpečnostné opatrenia v rámci celého Slovenska

Najčítanejšie

Po atentáte na premiéra prijíma Slovenská republika zvýšené bezpečnostné opatrenia v oblasti miest s vyššou koncentráciou osôb, monitorujú sa obchodné centrá, objekty osobitnej dôležitosti ako vládne inštitúcie, bydliská ministrov a poslancov, tiež televízie, denníky a ďalšie médiá. Pod zvýšenou kontrolou sú aj nemocnice. Na tlačovej konferencii to oznámili podpredseda vlády SR a minister obrany Robert Kaliňák a minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.

„Slovensko je zranené, pretože útok na predsedu vlády SR je v každej normálnej krajine útokom na demokraciu. A v časoch, kedy sa útočí na demokraciu, musia byť ako prvé bezpečnostné zložky, ktoré majú dať jasný signál, že sú pripravené chrániť obyvateľov Slovenskej republiky. Výkon policajtov je navýšený o 30 až 40 percent,“ povedal minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok.

„Naším cieľom je, aby sme dokázali byť omnoho intenzívnejší v prevencii, dokázali odstraňovať nástrahy, ktoré takáto situácia môže priniesť, a dokázali sme vrátiť Slovensko do pokoja a kľudu, o ktorom sme tak hovorili,“ uviedol podpredseda vlády SR a minister obrany Robert Kaliňák.

Prebieha aj operatívny výkon internetového priestoru, aby sa monitorovali všetky rizikové osoby, prípadne skupiny. „Polícia pracuje na plné obrátky na tom, aby sme ľuďom garantovali bezpečnosť a aby sme všetkých, ktorí si myslia, že stoja nad zákonom, našli, identifikovali, predviedli a následne čelili zodpovednosti. Ja ako minister vnútra sa spolu s policajným prezidentom nebudeme prizerať, ako sa na sociálnych sieťach množí obsah, ktorý podnecuje k nenávisti, schvaľuje atentáty na politikov alebo sa im dokonca priamo vyhráža smrťou,“ povedal minister vnútra SR Matúš Šutaj Eštok a dodal:

„Tieto aktivity sú nielen nemorálne, sú neprípustné a spoločensky nebezpečné a odsúdeniahodné a sú jednoznačne protizákonné. A práve proti takýmto vyjadreniam budeme veľmi rázne konať. A za takéto skutky budú páchatelia niesť zodpovednosť aj v trestnom konaní.“

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne