21.5 C
Bratislava
streda, 26. júna 2024

V Rači sa počas víkendu bicykluje. Odštartoval Slovenský pohár BMX a Račiansky pohár

Najčítanejšie

V sobotu 18. mája sa v bratislavskej mestskej časti Rača konal seriál Slovenského pohára BMX ale aj bikrosové podujatie pre verejnosť, ktoré nazývajú Račiansky pohár, ktoré pokračuje aj v nedeľu 19. mája od 10:30h štartom najmenších pretekárov. Súťažili tímy nielen zo Slovenska, ale i Maďarska a Českej republiky.

Na Račianskom pohári súťažia neregistrovaní hráči. „Po tréningoch nasleduje štart pretekov. Porozdeľujeme jazdcov do kategórií podľa veku (odrážadlá, menej ako 5., 5. – 6.,7. – 8.,…,16+, 30+, atď),“ uvádzajú organizátori a dodali:

zdroj: BMX klub Rača

„Celé to trvá spravidla niekoľko hodín podľa počtu jazdcov, aj keď tých malých sa snažíme vybaviť čo najskôr. Pre nich upravujeme patrične aj počet kôl a úsek trate, ktorý jazdia, takže sa nemusíte o deti báť. Detaily sa vždy dozviete na mieste, odrážadlá a malé deti nejdú celú trať ale len nejaký jej úsek, odjazdia si svoje jazdy a dostanú odmeny. Väčšie deti už jazdia s celým kolotočom pretekov a strávia tam viac času.“

Podujatie sa koná každoročne v areáli BMX klubu Rača, vstup z Hečkovej ulice. V nedeľu 19. mája podujatie pokračuje od 10:30h.

Viac článkov o mestskej časti Rača nájdete na Račianskom Večerníku. 

Pozrite si krátke video a fotografie z prvej polovice prvého dňa podujatia zo soboty 18. mája:

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne