27.5 C
Bratislava
utorok, 25. júna 2024

Bad Karma Boy majú nový singel a video po siedmich rokoch

Najčítanejšie

Slovenská skupina Bad Karma Boy sa po siedmich rokoch hlási s novým singlom a klipom Iba Mesiac. Pesnička bude súčasťou štvrtého albumu, ktorý kapela vydá na jeseň.

Bad Karma Boy na ňom avizujú ďalší zvukový aj umelecký posun a viacero nových skladieb odohrajú už na najbližšom júnovom koncerte v Bratislave. Vystúpenie tiež potvrdili na tohtoročnom Grape Festivale v auguste.

Iba Mesiac je chytľavou piesňou so zapamätateľným refrénovým popevkom a pre kapelu netradičným reggeatonovým podkladom v slohách. Všetko je však zaobalené do charakteristického alt-popového a snového zvuku Bad Karma Boy.

V novinke opäť spievajú zakladajúci členovia Juraj Marikovič s Adelou Tihlárikovou a skladbu svojimi nápadmi obohatil aj Pišta Kráľovič a.k.a. FVLCRVM.

“Táto pesnička má možno viac zvukov, ako taktov. Je to asi aj preto, že vznikala dlhšiu dobu a na viacerých miestach – v Portugalsku, na Slovensku či v štúdiu na Kostarike. Reggeatonový rytmus však nepribudol v Strednej Amerike, ale prišiel s ním ešte Pišta, keď rozpracovával prvotný synthový nápad od Adelky. Paradoxne, mne tento žáner vie liezť aj dosť na nervy, ale som rád za posun a vývoj,” hovorí gitarista, spevák a producent Juraj Marikovič.

záber z klipu Bad Karma Boy (zdroj: Slnko Records, autor foto: Viktor Cicko)

Iba Mesiac vychádza spolu s atmosferickým videom od Viktora Cicka (kamera a produkcia) a Jakuba Gulyasa (réžia a strih). V premiére nová skladba odznela minulý piatok na Rádiu_FM.

Najbližší koncert kapely Bad Karma Boy v Bratislave sa uskutoční v piatok 7. júna o 22h. v bare Alchymista na Františkánskom námestí 10 v Starom Meste, kde si pripomenú už desiaty rok fungovania.

Naživo odznie nový singel a ďalšie skladby z pripravovaného štvrtého albumu. Event nájdete na platforme tootoot.fm.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne