21 C
Bratislava
piatok, 14. júna 2024

Podpora zdravého stravovania na novomestských školách

Najčítanejšie

Starosta mestskej časti Nové Mesto Matúš Čupka uviedol: „Dnes bol na našej ZŠ s MŠ Sibírska skutočne špeciálny hosť. Tomáš Zapletal je profesionálny kuchár z michelinskej reštaurácie, ktorý prišiel deťom priblížiť zdravé stravovanie a ukázať, že jedlo nie je len o hamburgeroch. Jeho návšteva bola súčasťou iniciatívy na zlepšenie stravovacích návykov detí.

Pán Zapletal nám poskytol aj cenné rady ohľadom moderných technológií, ktoré môžu optimalizovať prípravu jedál a odporučil pritom zariadenia, ktoré pomôžu zachovať výživovú hodnotu a chuť jedla.

Tento nápad bol prepojený aj s pripravovanou rekonštrukciou a modernizáciou kuchyne, kde denne pripravujú stravu pre deti z 3 MŠ, žiakov ZŠ a zamestnancov. Príprava jedla pre takéto množstvo ľudí nie je jednoduchá, ale s odbornými radami pána Zapletala dostali na škole cenné informácie o tom, ako tento proces zoptimalizovať.

Pod jeho vedením pripravili kuchári výborného daniela na šípkovej omáčke s parenou knedľou, na ktorom som si skutočne pochutil. Našim cieľom je, aby sa kvalitné a zdravé stravovanie stalo na našich školách štandardom,“ uviedol Matúš Čupka.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne