21.5 C
Bratislava
utorok, 25. júna 2024

Obnovili Park Dunajská. Niekdajšia Vešeléniho záhrada je po novom veselým a kvalitným priestorom pre deti a dospelých priamo v centre

Najčítanejšie

Primátor Bratislavy Matúš Vallo informoval: „V parkovej časti sme obnovili chodníky, čierny asfalt sme vymenili za biely betón, ktorý sa tak neprehrieva a rozšírili sme záhony s kríkmi, stromami, trvalkami a trávnikom.

V zadnej časti sú umiestnené nové herné prvky, bezpečné dopadové plochy, pieskovisko, šmykľavka. Nechýbajú ani nové smetné koše, osvetlenie, ako aj doplnené cyklostojany. Zeleň sme doplnili aj intenzívnym pobytovým trávnikom, ideálnym na piknik, či pokojné posedenie v tráve.

No a novinkou, ktorú ocenia malé aj veľké deti je vodná hra, ktorá najmä počas horúcich dní prinesie potrebné osvieženie a ešte potrebnejšie množstvá radosti! Vodná hra má okrem dôležitej hravej funkcie aj funkciu vodozádržnú – nadväzuje na terénnu modeláciu trávnika a spolu zabezpečujú ekostabilizačnú funkciu prostredia. Príďte a zahrajte sa!

Bratislava má mnohé neprehliadnuteľné ikonické monumenty ako Rozhlas, Michalskú vežu, Most SNP či fontánu na Námestí slobody. Ale charakter mesta vytvárajú aj menej nápadné, no nemenej dôležité miesta pre náš každodenný život, v ktorých sa cítime jednoducho dobre.

Rôzne živé zákutia, námestia, nárožia, vnútrobloky…Našou zodpovednosťou je takéto miesta zveľaďovať, obnovovať a aj vytvárať. Pretože funkčný verejný priestor je jednou z najdôležitejších súčastí mesta, dáva priestor rásť rôznym komunitám, výrazne zlepšuje kvalitu nášho života, tvorí základ toho, ako naše mesto spolu zažívame a ako nám v ňom fungujú vzťahy.

Práve preto sme spolu s Metropolitný inštitút Bratislavy ešte v roku 2021 rozbehli Program obnovy verejných priestorov Živé miesta. S obnovou verejných priestorov tak prinášame viac miest, kde budeme radi spolu tráviť čas a kde sa budú bez problémov pohybovať všetci od malých detí až po tých skôr narodených. A presne takým priestorom je po novom Park Dunajská. Ďakujem všetkým, ktorí sa na tejto premene podieľali,“ uviedol Matúš Vallo.

(fb)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne