21.5 C
Bratislava
utorok, 25. júna 2024

Motoristi musia zvýšiť opatrnosť v úseku Chorvátsky Grob – Bernolákovo

Najčítanejšie

Od pondelka 10. júna 2024 musia vodiči zvýšiť opatrnosť a pozornosť na ceste III/1083 Chorvátsky Grob – Bernolákovo. Tento úsek aktuálne prechádza rekonštrukciou, ktorú realizuje župný správca komunikácií Správa ciest Bratislavského samosprávneho kraja.

Cieľom je vylepšenie parametrov cestného telesa, najmä zvýšenie únosnosti podložia a jeho stabilizácia technológiou recyklácie vozoviek za studena a výmena asfaltových vrstiev vozovky cesty III/1083 v Chorvátskom Grobe.

V intraviláne obce Chorvátsky Grob bude predmetom revitalizácie výmena asfaltových vrstiev vozovky v celkovej hrúbke 100 mm, t.j. vozovka bude odfrézovaná v hrúbke 100 mm a bude nahradená novými asfaltovými vrstvami.

V úseku cesty medzi Chorvátskym Grobom a Bernolákovom bude z dôvodu potreby zvýšenia únosnosti podložia realizovaná recyklácia vozovky za studena. Práce na revitalizácii vozovky v intraviláne obce Chorvátsky Grob budú v čiastočnej uzávierke so striedavou premávkou.

Opravy sa uskutočnia v rámci modrého, oranžového a zeleného úseku (viď mapka). Predpokladaný termín ukončenia prác je koniec augusta 2024. Vodičov žiadame o zvýšenú pozornosť a trpezlivosť pri prejazde daným úsekom cesty.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne