26.8 C
Bratislava
piatok, 12. júla 2024

Nové Mesto čaká bohaté kultúrne a športové leto. V mestskej časti ho otvoria vo veľkom už v piatok 21. júna

Najčítanejšie

Desiatky podujatí, aktivít a stretnutí na rôznych verejných priestranstvách, v domoch kultúry či v knižnici. Novomestské kultúrne a športové leto pokračuje v novom formáte aj v tomto roku.

Mestská časť Bratislava-Nové Mesto pozýva obyvateľky a obyvateľov na hudobné, divadelné a filmové predstavenia, tančiarne, športové aktivity, špacírky, workshopy či susedské pikniky. Leto plné zážitkov odštartuje už 21. júna a potrvá do 1. septembra.

Leto sa mnohým spája s dovolenkou pri mori, no v meste k nemu patria neodmysliteľne bohaté kultúrne a športové podujatia. Mestská časť Bratislava-Nové Mesto už druhým rokom pristupuje k oslave leta podľa nového konceptu.

Na rozdiel od jedného veľkého masového podujatia prináša sériu komornejších stretnutí roztrúsených po mestskej časti počas celého leta. Obyvateľky, obyvatelia a priatelia Nového Mesta sa vďaka tomu môžu tešiť na neutíchajúcu dávku aktivít a podujatí, ktorá potrvá viac ako dva mesiace.

„Kultúrne leto v Novom Meste koncipujeme ako letný festival, ktorého program sa nesústredí iba na jednom mieste, ale ponúka rôznorodé zážitky naprieč mestskou časťou. Takto sa chceme čo najviac priblížiť k obyvateľom, byť takpovediac ľuďom pod oknami. Okrem našich kultúrnych stánkov a tradičného areálu na Kuchajde oživíme počas leta ihriská, parky a ďalšie verejné priestranstvá. Veríme, že si každý v programe nájde niečo zaujímavé, podnetné a inšpirujúce,“ približuje Adriána Rabatinová z Oddelenia kultúry, športu a voľného času Miestneho úradu Bratislava-Nové Mesto.

„Je to už druhýkrát, čo letný program v našej mestskej časti prinesieme vo vynovenom formáte, aby si ho mohol vychutnať naozaj každý. Kolegovia a kolegyne z Oddelenia kultúry, športu a voľného času aj z našich kultúrnych inštitúcií dali do prípravy veľa úsilia a ja im za ich prácu ďakujem. Výsledok bude stáť za to, pretože program je naozaj bohatý a pestrý. Príďte si ho užiť kedykoľvek a kamkoľvek – vždy na niečo natrafíte,“ pozýva na Novomestské kultúrne a športové leto starosta mestskej časti Bratislava-Nové Mesto Matúš Čupka.

Program Novomestského kultúrneho a športového leta prinesie tento rok napríklad pravidelné rozprávkové pondelky pre najmenších. Dva utorky budú venované bubnovačkám. Stred týždňa bude patriť zážitkovým stretnutiam s históriou, keď sa obyvatelia prejdú významnými lokalitami a spoznajú ich príbeh.

Štvrtky ponúknu tancovačky pri fontáne na Račianskom mýte, ktoré budú viesť nielen novomestské tanečné školy. Počas leta sa uskutočnia aj štyri susedské pikniky, dva koncerty na Železnej studničke a ďalšie aktivity. Pre deti vo veku 6 až 12 rokov sú pripravené aj denné tábory v DK Kramáre či v SK Vajnorská.

Novomestské leto nevynechá ani filmové noci na Kuchajde

Súčasťou Novomestského kultúrneho a športového leta bude aj obľúbené premietanie Letného kina na Kuchajde, ktoré sa tento rok uskutoční už po štrnásty raz. Od 29. júna do 31. augusta každú stredu a sobotu (v júli od 21:30 hod., v auguste od 21:00 hod.) si môžu filmoví fanúšikovia vychutnať kino pod hviezdami, pričom premietaný titul si hlasovaním zvolia v predstihu na webstránke kino.nakuchajde.sk.

Filmové predstavenia sa budú konať v amfiteátri na Kuchajde, s výnimkou premietaní v termíne od 24.7.2024 do 10.8.2024, keď sa filmové noci presunú do neďalekého Lakeside Parku. Partnerom filmových večerov na Kuchajde je spoločnosť Wood&Company.

Otvorenie plné rôznorodých žánrov a stretnutí komunít

To, že obyvateľky a obyvateľov Nového Mesta čaká výnimočný celoletný festival plný zážitkov, ukáže už samotné otvorenie. Otvárací víkend štartuje v piatok 21. júna a potrvá do nedele 23. júna.

V piatok 21. júna začne program oslavou Olympijského dňa na Kuchajde, ktorý sa bude konať v spolupráci so Slovenským olympijským a športovým výborom. Podvečer sa na Kuchajde uskutoční kultúrny program, ktorý ponúkne vystúpenia divadelníkov a tanečníkov, koncert, pouličnú estrádu a nakoniec premietanie filmu.

Sobota prinesie športové aktivity v Školak klube či futbalový turnaj na ihrisku na Pionierskej ulici. Na programe je aj ďalšia obľúbená špacírka v Novej tržnici. Aktivity neobídu ani centrálu novomestskej knižnice na Pionierskej ulici.

V nedeľu môžu záujemcovia a záujemkyne navštíviť bezplatne Slovenské olympijské a športové múzeum, ďalšie podujatia sa uskutočnia na ihriskách na Jahodovej a v parku na Nobelovej ulici. Otvárací víkend zakončí divadelné predstavenie v Stredisku kultúry na Vajnorskej ulici.

Kompletný program Novomestského kultúrneho a športového leta je zverejnený na webstránke mestskej časti, v mesačníku Hlas Nového Mesta a na sociálnych sieťach. Zmena programu je vyhradená.

(ts)

Redakcia
Redakcia
Redakcia Bratislavského Večerníka predstavuje starosti a radosti v bratislavských mestských častiach. www.bratislavskyvecernik.sk

Ďalšie články

Aktuálne