20 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

V Parku pod lipami odštartovali Vajnorské Kultúrne leto

Najčítanejšie

V sobotu 29. júna vo Vajnoroch v Parku pod lipami otvorili o 17tej hodine Kultúrne leto členovia folklórnej skupiny Vajnorského okrášľovacieho spolku, ale aj Vajnorskej dychovky. Vysadené lipy v parku poskytli návštevníkom tieň a pohodu. Večer zahrala domáca kapela Shine, ale i hosť večera spevák Tomáš Bezdeda.

Okrem hudby a tanca si mohli návštevníci vychutnávať v gastro zóne dobré jedlo, ale aj vajnorské vínko. Nechýbali ani stánky so spomienkovými predmetmi s folklórnou vajnorskou tematikou.

V rámci gastro zóny v Parku pod lipami mali stánok aj vinohradníci z Vajnor, členovia z Vajnorského vinohradníckeho spolku – Via Vitis. „V roku 2024 sme už usporiadali akcie ako Vajnorská vínna muška, či Vajnkošt, čo boli iba zahrievacie kolá na hlavnú letnú sezónu. Tá teraz prichádza a preto pozývame všetkých vyznávačov dobrého domáceho vínka, aby sa u nás vždy zastavili a my ich ponúkneme overenými odrodami z Vajnorského chotára. Lebo síce odroda môže byť aj tá istá, ale každý chotár si nesie svoju charakteristiku, preto odporúčame ochutnať a hľadať také, ktoré najviac potešia vaše chuťové poháriky,“ uviedol pre Vajnorský Večerník Milan Kodnár, predseda Vajnorského vinohradníckeho spolku – Via Vitis a doplnil:

„Nakoľko výrobu vína a jeho pitie za mnohé roky, ktoré sú súčasťou Vajnor už považujeme za kultúrnu súčasť a v podstate vo Vajnoroch sa v histórii bez vína žiadna dôležitejšia udalosť neobišla. Nuž a čím najlepšie hasiť v lete smäd? Predsa niektorým výrobkom zo zdravého hrozna a to netvrdíme, že to vždy musí byť iba víno. Tak na zdravie! a nech nás v lete sprevádza výborná kultúra zo všetkým, čo k tomu patrí.“

Ďalší program, ktorý bude nasledovať počas letných mesiacov bude tiež nemenej zaujímavý, v nedeľu 7. júla o 18h. v Parku pod lipami bude Divadlo pre deti, v piatok 12. júla o 21h predstavenie Letného kina Líšky Kina a Kuk, v piatok 21. júla o 18h Divadlo pre deti a o 21h na starom vajnorskom letisku koncert rockovej kapely AC/DC, v stredu 26. júla o 21h projekcia Letného kina Esá z pralesa, vo štvrtok 27. júla od 15h podujatie Vína z parku, v utorok 9. augusta od 21h Letné kino, projekcia rozprávky Malý princ, od piatka až do nedele 16 až 18 augusta na starom vajnorskom letisku bude festival Lovestream, v nedeľu 18. augusta v Parku pod lipami od 18h. Divadlo pre deti a v piatok 23. augusta od 21h. Letné kino, projekcia animovaného filmu Esá z pralesa 2.

Pozrite si krátky film a galériu fotografií, ktoré zachytávajú atmosféru z Parku pod lipami zo soboty 29. júna:

Marián Luha
Marián Luhahttp://www.racianskyvecernik.sk
Som šéfredaktorom portálov Bratislavský Večerník a Račiansky Večerník. Študoval som na masmediálnych fakultách na univerzitách na Slovensku a v Českej republike. V minulosti som pôsobil vo viacerých printových a elektronických médiách. V súčasnosti okrem portálov Bratislavskyvecernik.sk, Racianskyvecernik.sk a Novomestskyvecernik.sk vediem aj portály Mediahub.sk a Retazce.sk, ktoré sa ale začiatkom roka 2023 zlúčili pod jeden brand Bratislavský Večerník.sk. Zároveň vediem i printové noviny Račiansky Večerník a Novomestský Večerník. Žijem v najkrajšej bratislavskej mestskej časti Rača.👍🍀😉 Svoje tipy na články mi môžete zasielať na e-mail: marian@luha.sk. Ďakujem. Články o Rači nájdete > TU

Ďalšie články

Aktuálne