20 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

Kaufland finančne podporil centrum pre deti a rodiny v Bytči

Najčítanejšie

Pri príležitosti otvorenia novej predajne v Bytči venoval reťazec finančnú pomoc tunajšiemu Centru pre deti a rodiny, jeho zástupcom odovzdal symbolický šek na 3 986 eur.

Počas prvých troch dní od otvorenia predajne prispieva reťazec za každý nákup v hodnote nad 20 € sumou 1 € na činnosť miestnej organizácie. V Bytči preto podporil Centrum pre deti a rodiny, ktoré formou náhradných rodín s profesionálnymi rodičmi poskytuje deťom starostlivosť rodinného typu.

„Teší nás, že k našim zákazníkom môžeme byť opäť bližšie a veríme, že v novej predajni nájdu obyvatelia Bytče a okolia obľúbené miesto na svoje nákupy. Kaufland však nie je len predajcom potravín, chce sa stať aj dobrým partnerom tunajšej komunity, a tak sme s radosťou podporili miestnu organizáciu, ktorá sa venuje náhradnej starostlivosti rodinného typu pre deti,“ vysvetľuje Lucia Vargová, hovorkyňa spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Ovčíková (vľavo) pri preberaní šeku od Nikolety Lörincovej, manažérky pre spoločenskú zodpovednosť (zdroj: 1st CLASS AGENCY/KAUFLAND)

Centrum pre deti a rodiny v Bytči je aktuálne náhradným domovom pre 92 detí rôznych vekových kategórií, ktorým vychovávatelia zabezpečujú nielen pocit pevného zázemia, bezpečia a lásky, ale snažia sa ich pripraviť na samostatný život v budúcnosti. Počas celodennej starostlivosti ich vedú aj k vzdelávacím a pohybovým činnostiam, a tak im pomoc od obchodného reťazca príde vhod.

„Naši zverenci sa aktívne venujú hokeju, lyžovaniu, stolnému tenisu či futbalu, mnohí dosahujú úspechy aj na medzinárodných súťažiach, preto finančný príspevok využijeme na nákup športových pomôcok a trampolín,“ hovorí Júlia Ovčíková z bytčianskeho centra. „Ďakujeme, že Kaufland takto podporuje mladé generácie a ceníme si, že aj vďaka jeho pomoci budú môcť deti v našom zariadení tráviť svoj voľný čas pri pohybe a pri zmysluplných aktivitách.“

Pre Kaufland je dôležité, aby čerstvé a kvalitné potraviny za výhodné ceny mohli pod jednou strechou nakupovať obyvatelia všetkých regiónov, preto pokračuje v rozširovaní svojej obchodnej siete. Najnovšia predajňa v Bytči poskytuje nielen možnosti na pohodlný a príjemný nákup, ale zároveň bola postavená ohľaduplne k životnému prostrediu.

Disponuje fotovoltickým systémom, ktorý dokáže vyrobiť až 20 % spotreby elektrickej energie potrebnej na prevádzku, retenčné parkovisko vytvorené s pomocou drenážnej dlažby má schopnosť zadržiavať vodu a dažďová záhrada spolu so zelenými strechami na predajni a na prístreškoch pre nákupné vozíky prispievajú k zachovaniu biodiverzity. Pre reťazec je 80. prevádzkou na slovenskom trhu.

(ts)

Reťazce.sk
Reťazce.sk
Reťazce.sk písali predovšetkým o maloobchode v Bratislave, sústredili sa na centrum Bratislavy a väčšinou na gastroscénu. Zaujímali sa predovšetkým o inovatívne nezávislé projekty. Projekt v rôznych podobách fungoval od roku 2009. Autorom a zodpovednou osobou za obsah bol Radoslav Augustín. V histórii na projekte spolupracovali i Lukáš Kočišek a Ivan Krasko. Redakcia Mediahub.sk od novembra 2018 na obsahu projektu pokračuje. Doménu Reťazce.sk sme získali od spoločnosti VisuArt, s.r.o. a stala sa súčasťou nášho projektu. Portál Reťazce.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne