20 C
Bratislava
nedeľa, 21. júla 2024

Nálepky v tvare ručičky premenili zákazníci na takmer 80 400 eur, ktoré opäť pomôžu deťom v slovenských nemocniciach

Najčítanejšie

Návštevníci McDonald’s opäť neváhali zapojiť sa do každoročnej charitatívnej zbierky, z ktorej celý výťažok poputuje na činnosť neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities (RMHC), ktorá už viac ako 20 rokov pomáha rodinám byť spolu aj počas hospitalizácie ich detí v modernom a príjemnom prostredí detských oddelení. RMHC už viac ako 20 rokov modernizuje a rekonštruuje detské oddelenia naprieč celým Slovenskom.

Obľúbená zbierka prebiehala v 42 reštauráciách McDonald’s po celom Slovensku od 30. mája do 30. júna a má za sebou ďalší vydarený ročník. Zákazníci si mohli k svojmu obľúbenému jedlu objednať aj samolepky v tvare detskej ručičky za 1 euro.

Tie mohli nalepiť na určené miesto v reštaurácii McDonald’s alebo si ich ponechať ako symbol pomoci. Spoločne tak počas mesiaca zákazníci vyzbierali takmer 80 400 eur.

Nový vzhľad samolepiek podporil myšlienku blízkosti

Dizajn samolepiek bol tento rok celkom nový a účelom tejto zmeny bolo zvýrazniť zámer charitatívnej akcie a podporu vzájomnej blízkosti chorých detí a ich rodičov počas hospitalizácie.

Zdôrazneniu tejto myšlienky napomáha prvok malej detskej ručičky vo farbách organizácie, ktorú chráni väčšia ručička vytvárajúca pocit pokoja, komfortu a bezpečia. Práve tieto pocity sa snaží nezisková organizácia priniesť do izieb malých pacientov v slovenských nemocniciach.

„Opäť sa ukázalo, že aj naoko malá pomoc môže byť naozaj veľkou podporou. Veľmi nás teší, že sa do tohtoročnej kampane zapojilo veľké množstvo našich zákazníkov, ktorí pomohli prekonať výťažok z minulého roka. Štedrosť návštevníkov a ochota zapojených kolegov prispieva k nášmu cieľu a cez neziskovú organizáciu RMHC dokážeme spoločne zlepšovať podmienky hospitalizovaných detí na Slovensku. Každý dar je cenný, pretože umožňuje organizácii uskutočniť množstvo plánovaných projektov,” uviedla Lucia Poláčeková, PR manažérka spoločnosti McDonald’s na Slovensku a v Českej republike a predsedníčka Správnej rady RMHC na Slovensku.

Cieľom organizácie RMHC je vytvárať rodinám „domov ďaleko od domova“ a pomôcť im zmierniť emocionálnu, ale i finančnú záťaž v náročných časoch. V slovenských detských nemocniciach sa podieľa na vytváraní moderného, príjemného a funkčného prostredia, ktoré čo najviac pripomína domov. Okrem blízkosti rodiny majú esteticky príjemné a dobre vybavené priestory významný pozitívny vplyv na liečbu a rekonvalescenciu detí počas hospitalizácie.

„Od roku 2003 sa neziskovej organizácii RMHC podarilo podporiť viac ako 60 projektov v 11 detských nemocniciach naprieč Slovenskom – v Košiciach, Prešove, Liptovskom Mikuláši, Banskej Bystrici, Nitre, Nových Zámkoch, Martine, Žiline, Trnave a v Bratislave. Celková výška pomoci sa už vyšplhala na viac ako 1 milión eur. Sme vďační, že zákazníci reštaurácií dlhodobo a pravidelne podporujú aktivity RMHC,“ povedala Eva Konečná, výkonná riaditeľka RMHC na Slovensku.

Vaša pomoc je vítaná celoročne

Ak ste nestihli kampaň Ručičiek, no chceli by ste aj tak podporiť aktivity organizácie RMHC, existuje viacero spôsobov, ako môžete pomáhať po celý rok. Organizácii môžete prispieť jednorazovou alebo opakovanou platbou na účet neziskovej organizácie, alebo prostredníctvom pokladničiek na pultoch v reštauráciách McDonald’s, či zaokrúhľovania platby na digitálnych kioskoch. Na podporu pripravovaných projektov RMHC putuje aj polovica tržieb z predaja hranolčekov počas McHappy Day či z 2 % daní.

Zdroj: Seesame/ McDonald’s
Zdroj: Seesame/ McDonald’s

(ts)

Reťazce.sk
Reťazce.sk
Reťazce.sk písali predovšetkým o maloobchode v Bratislave, sústredili sa na centrum Bratislavy a väčšinou na gastroscénu. Zaujímali sa predovšetkým o inovatívne nezávislé projekty. Projekt v rôznych podobách fungoval od roku 2009. Autorom a zodpovednou osobou za obsah bol Radoslav Augustín. V histórii na projekte spolupracovali i Lukáš Kočišek a Ivan Krasko. Redakcia Mediahub.sk od novembra 2018 na obsahu projektu pokračuje. Doménu Reťazce.sk sme získali od spoločnosti VisuArt, s.r.o. a stala sa súčasťou nášho projektu. Portál Reťazce.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne