Bratislava sa v stredu 31. decembra 2025 opäť rozbehne. Tradičný Silvestrovský beh cez bratislavské mosty 2025 vstupuje do svojho 34. ročníka a organizátori očakávajú jednu z najvyšších účastí v histórii podujatia. Online registrácia je v týchto dňoch otvorená už len do naplnenia kapacity.
Štart hlavného behu je naplánovaný na 10.00 hod. pri Ekonomickej univerzite v Bratislave. Trasa povedie cez päť mostov – Prístavný most, Apollo, Starý most, Nový most Lanfranconi – a jej dĺžka bude presne 11,5 kilometra. Oproti minulému roku ide len o drobné technické úpravy, samotný charakter trate zostáva nezmenený.
Podľa organizátorov zo Správy telovýchovných a rekreačných zariadení hlavného mesta SR Bratislavy má Silvestrovský beh aj silný symbolický rozmer. Bežci sa ním každoročne lúčia so starým rokom aktívnym pohybom a vstupujú do nového roka športovým výkonom. Tradičný štart o 10.00 hod. zostáva zachovaný aj tento rok.
Záujem o podujatie rastie aj vďaka možnosti zvýhodnenej kombinovanej registrácie. Bežci si mohli do nedele 28. decembra 2025 zakúpiť spoločné štartovné na Silvestrovský beh 2025 a TIPOS Národný beh Devín – Bratislava 2026. Kombinovaná registrácia stojí 40 eur, v prípade variantu s trasou Malý Devín 35 eur. Ide o nákup voucheru, pričom pri samotnej registrácii na jednotlivé behy sa už ďalšie štartovné neplatí.
Minulý ročník Silvestrovského behu bol rekordný. Na štart sa postavilo 1 129 bežkýň a bežcov, čo bolo najviac od obnovenia podujatia po pandemickej prestávke. Organizátori veria, že hranica 1 500 účastníkov môže padnúť už tento rok.
Súčasťou podujatia bude aj detský program a behy pre najmladšie vekové kategórie na zrekonštruovanom ovále štadióna FTVŠ UK na Lanfranconi. Pre všetkých účastníkov sú pripravené pamätné medaily s dominantami Bratislavy, ktoré bežci uvidia priamo z mostov počas trate.
Registrácia na hlavný beh je dostupná online prostredníctvom portálu predpredaj.zoznam.sk. Kompletné informácie o podujatí vrátane organizačných pokynov zverejnila STaRZ Bratislava na svojom webe.


