„Všetko, čo ste kedy chceli vedieť o letectve, ale báli ste sa na to opýtať. Od prazákladu až po najaktuálnejšie novinky, to nájdete vo vysielaní novej televízie zamerané len a len na to, čo sa deje nad zemou. Chceme divákom ponúknuť možnosť roztiahnuť krídla zvedavosti, “ povedal František Borovský, majiteľ spoločnosti EFB Network, ktorá je prevádzkovateľom novej dokumentárnej televízie UP Network.

„Akákoľvek letecká udalosť, ktorá sa objaví vo svete, patrí v ten deň medzi tie najčítanejšie, tie najsledovanejšie. Preto sme sa rozhodli divákom ponúknuť prvú plnoformátovú dokumentárnu stanicu, ktorá nemá vo svete obdobu, “ povedal František Borovský.
Nová televízia plánuje už v priebehu tohto roka priniesť aj originálnu vlastnú tvorbu. Reláciu UP News bude televízia vysielať počas celého dňa. V premiére každý deň o 20 hod.
Počas mimoriadnych udalostí plánuje televízia prinášať mimoriadne vstupy.
Svoje tipy na vysielanie môžete redakcii UP Network na adresu: news@up.network. Televízia spustí i vlastnú stránku www.up.network.
Televíziu si môžete naladiť prostredníctvom SKYLINK, DIGI Slovensko, Magio od Telekomu a T-Mobile TV.
Podľa majiteľa spoločnosti Františka Borovského kanál zameraný na letectvo chýba nielen na slovenskom a českom trhu, ale v celej Európe. „Preto už od začiatku vysielania môžu stanicu UP NETWORK sledovať diváci aj v Holandsku a Belgicku a momentálne rokujeme aj v ďalších krajinách. Už pri rozjazde stanice si nás bude môcť pustiť 2,5 milióna domácností v Európe,“ povedal Borovský.
Pozrite si teaser:
„Využijeme všetky naše skúsenosti, aby sme divákom priniesli nové programy z fascinujúceho sveta leteckého priemyslu, diváci sa môžu tešiť na kvízy, dokumenty, zábavné programy a mnoho ďalšieho. Čo presne to bude, to si samozrejme zatiaľ schováme ako prekvapenie, “ dodala Eliška Borovská, spolumajiteľka novej televízie.
Už v začiatkoch nová televízia spolupracuje s YouTubermi a planespotermi z celého sveta. „Myslím, že vysielanie UP Network si nielen nájde svojho diváka, ale že sami diváci sa veľmi skoro začnú podieľať na jeho tvorbe,“ doplnil Vít Krčmář, šéfredaktor UP NEWS a dodal „Budú to informácie o incidentoch, novinkách v obore, pozrieme sa aj do lietadiel celebrít a nielen o to. Bude toho veľa“.
Televízna grafika vznikla v New Yorku, jej autorom je Miroslav Šišma / SiblingRivalryStudio. Znelky a hudbu vytvoril Nórbert Kovacs.
František Borovský sa pohybuje v televíznom manažmente od roku 2002, pričom zastával vedúce funkcie v slovenských televíznych staniciach RTVS (STV), Markíza a TV JOJ, kde v rokoch 2007 – 2014 pôsobil na pozícii generálneho riaditeľa.
Následne sa venoval rozvoju online a TV projektov prostredníctvom vlastnej spoločnosti FBC MEDIA, napríklad HNtelevízii vydavateľstva Mafra Slovakia.
Neskôr pôsobil v Čechách v televízii Barranov, kde nastúpil v apríli 2015 ako programový riaditeľ a neskôr, v januári 2016 bol menovaný za výkonného riaditeľa. V TV Barrandov pôsobil do decembra 2016.



