V januári 2025 vykonali hasičské jednotky Krajského riaditeľstva HaZZ v Bratislave spolu 355 výjazdov. Najväčší podiel z nich tvorili zásahy pri požiaroch (168 prípadov), nasledované technickou pomocou (86 prípadov) a dopravnými nehodami (76 výjazdov).
Ktoré hasičské stanice zasahovali najčastejšie?
Podľa štatistík bol najvyťaženejšou hasičskou stanicou HS1 na Radlinského ulici, ktorá zaznamenala 105 výjazdov. Nasledovala HS3 na Hálkovej (76 výjazdov) a HS5 na O. Štefánka (45 výjazdov). Naopak, najmenej výjazdov mala HS Senec (25 výjazdov).
Počet ohlásených udalostí v Bratislavskom kraji
V zásahovom obvode KR HaZZ v Bratislave bolo v januári ohlásených 281 udalostí. Najviac ich zaznamenal Hasičský a záchranný útvar hlavného mesta SR Bratislavy (187 udalostí), nasledovaný Okresným riaditeľstvom HaZZ v Pezinku (56 udalostí) a Okresným riaditeľstvom HaZZ v Malackách (38 udalostí).
Štatistiky ukazujú, že hasičský zbor má v Bratislavskom kraji neustále plné ruky práce. Najčastejšie zasahujú pri požiaroch a dopravných nehodách, pričom väčšina zásahov sa koncentruje v hlavnom meste.






