14.5 C
Bratislava
streda, 22. mája 2024

KC DUNAJ bratislava program 18.-24.2.

Najčítanejšie

kc dunaj_banner_na_titulku

Kultúrne centrum Dunaj ̃_8. týždeň_2013

http://kcdunaj.sk/

PROGRAM:

18.2. (po) 18.00 Diskusie s ombudsmankou diskusia (vstup voľný / bar)

Ústavné právo alebo nepredstaviteľná utópia? Čaká Vás verejná ochrankyňa práv, zaujímaví hostia a otvorená diskusia na tému – menšiny a správa vecí verejných.

https://www.facebook.com/pages/Verejn%C3%BD-ochranca-pr%C3%A1v/319369808156312

18.2. (po) 20.00 Na facku s Adelou Banášovou comedy show (6 € na mieste / sála)

Vzdať niekomu hold v tejto show znamená spraviť si z neho riadnu srandu. Ctený hosť večera: Adela Banášová. Účinkujú: Tomáš Hudák, Matej Adámy, Juraj Šoko Tabaček a roast master Samo Trnka.

https://www.facebook.com/nafacku.roast

19.2. (ut) 8.30→10.00 Kreatívne ráno: ReŠtart diskusia (vstup voľný / bar)

19. 2. sa stretneme na Kreatívnom ráne s finalistami súťaže ReŠtart – ReŠtart ponúka tým, ktorí sa chcú angažovať v prospech občianskej spoločnosti príležitosť spojiť sa s IT komunitou a spoločne pretaviť svoje nápady do funkčných webových, mobilných alebo tabletových riešení. S raňajkami a kávou, sa opäť naŠtartujeme do dňa.

Peter Komorník predstaví projekt UniValue: Aké sú naozaj naše školy? Je všetko také čierne ako počúvame? Ako to môžeme zmeniť? Kvalitné školstvo je pilier kvalitnej spoločnosti. Ale aby sme ho dokázali zlepšiť, musíme najprv poznať skutočný stav. Ako to vnímajú tí najdôležitejší, študenti. Preto študentská anketa a preto od študentov pre študentov. Aby bola nezávislá od politických štruktúr a ukázala pravdivý obraz. Čo funguje a čo nie. Našim cieľom je, aby do 5 rokov mala každá fakulta na Slovensku transparentnú a nezávislú anketu.

Samo Molnár a Palo Zbell predstavia projekt Otvorené súdy: Cieľom projektu je prepojiť súdne pojednávania, súdne rozhodnutia a všetky udalosti, ktoré sa dejú v slovenskom súdnictve v jednom portáli, ktorý bude ponúkať jednoduché vyhľadávanie rozhodnutí sudcov, pojednávaní podľa rôznych kritérií ako sídla súdu, sudcu, časového horizontu a v poslednom rade ponúkne ucelené štatistiky, ktoré budú zobrazovať aktivitu sudcov, cez súdy až po celé slovenské súdnictvo.

Petra Čakovská predstaví projekt Čierna listina neprijateľných zmluvných podmienok: Čierna listina – elektronické oko spravodlivosti – vám formou vyhľadávacej webovej stránky umožní rýchlu kontrolu spotrebiteľskej zmluvy a upozorní na nefér podmienky. Poskytne vám možnosť spoznať zmluvné klauzuly, o ktorých slovenské súdy právoplatne rozhodli a nemôžu sa ďalej používať. Uchráni vás pred podpisom nevýhodnej zmluvy alebo vám pomôže z nej po podpise ľahšie vycúvať.

O ReŠtarte: V minulom roku rozbehlo Centrum pre filantropiu a TechSoup Global súťaž ReŠtart Slovensko, v ktorej hľadali online riešenia na podporu spoločenských zmien. Z 37 prihlásených nápadov do finále postúpilo 7 najlepších, ktorým pomohli dobrovoľníci z radov programátorov, grafikov a marketérov dotiahnuť nápady do konkrétnych projektov. O víťazoch sa rozhodovalo hlasovaním na záverečnom Gala, ale aj na darcovskom portáli ludialudom.sk. Spoznajte projekty, ktoré reštartujú Slovensko.

http://www.facebook.com/events/159377194213434/

19.2. (ut) 19.30 Bioscop: Samotári (Samotáři, Česko/Slovensko, 2000) kino (3 € na mieste / sála)

Príbeh siedmich ľudí, ktorí hľadajú šťastie, lásku a ideálny vzťah. Toto hľadanie je však často spojené so smútkom a trpkosťou. V komédii D. Ondříčka sa predstaví J. Schneiderová, S. Rašilov, I. Trojan, J. Macháček a ďalší.

Réžia: David Ondříček, rok výroby: 2000, 103 min., farba

Info o filme

http://www.facebook.com/events/286232731503804

20.2. (st) 20.00 Večer najbizarnejších filmov sveta prednáška (3 € na mieste / sála)

Bizarné filmy aj s prehľadom zaujímavých titulov pre dospelých! Ktoré filmy sú najzvláštnejšie? Tie, ktoré majú negatívne recenzie alebo vyhradené prvé pozície v rebríčkoch Bottom 100? Čo ak sú práve tieto tituly tými najzábavnejšími a (ne)chcene „podarenými“ filmovými kúskami? Vaším sprievodcom pekelnou filmovou jazdou bude šéfredaktor portálu kinema.sk Peter Konečný.

Filmy sa delia na výnimočné, dobré, priemerné, zlé a tie, ktoré si predstavíme v tento magický večer!

http://www.facebook.com/events/546153165404198

21.2. (št) 12.00 Tu a teraz!: Dominik Hlinka maľba naživo (vstup voľný / bar)

V novom koncepte KC Dunaj Tu a teraz! sa každý mesiac predstaví jeden výnimočný mladý umelec, ktorý bude v „priamom prenose“ skrášľovať barový priestor KC Dunaj. Vo februári maluje Dominik Hlinka z ateliéru maľby Klaudii Kosziby na VŠVU.

21.2. (št) 18.00 Literárny klub: Laco Kerata – Malé domov literatúra (vstup voľný / bar)

Premiéra zbierky krátkych próz a humoresiek Laca Keratu, ktorú ilustroval Marek Ormandík.

21.2. (št) 20.00 Tanečný dom tanec (3,5 € na mieste / sála)

Cyklus: Živé legendy – tance podľa vynikajúcich tanečných osobností, hrá Muzička, viac informácií: www.tanecnydom.sk.

22.2. (pi) 21.00 Retro: vinyl • oldies • party party (7 €/6 € na mieste / predpredaj v KC Dunaj / sála+bar)

„No počkaj zajac!“ Pravá OLDIES PARTY v Bratislave bude tentokrát v rozprávkovom duchu. Do obdobia detstva vás vráti originálna výzdoba, netradičné občerstvenie, spoločenské i počítačové hry a projekcia od VJ Bliksa. Nezabudnuteľný československý soc-pop vykúzlia DJ Čumbuláka a DJ Arnoštka, ktorých vinylové platne kombinujú zaznie rock’n’roll, disko, funky, 70-te a 80-te roky. Nezabudnite tiež na štýlový outfit!

V retro štýle vás čaká:
• Výroba odznakov. Vyrobte si svoj odznak podľa vlastnej fantázie alebo s retro inšpiráciami.
• Trabant. Odfoťte sa pri vstupe v klasickom trabante!
• Cukrovej vaty, čo hrdlo ráči.
• Outfit. Oblečte si, čo považujete za najviac retro vo svojom šatníku, nechajte sa odfotiť a vyhrajte štýlový LOMO foťák.
• Zlatá brána pri vstupe.
• Občerstvenie. Pripomeniete si tradičné dobroty ako Deva tyčinky, Pedro žuvačky, karamelové lízanky a limonády.
• Retro bicykle. Blíži sa jar, príďte si vybrať svoj bicykel alebo len tak pokonverzovať o cyklistike.
• Hernička. Zahrajte si na dnes už legendárnych herných konzolách. Hry: Bomberman, Duck Hunt, Super Mario, Tetris, Mortal Kombat, Sonic
• Výzdoba. Výstava starých hračiek, vinylové platne, céčka, vlajky a iné artefakty z dôb dávno minulých.
• Spoločenské hry. Stavebnica Merkur, Stolný futbal, Skákanie gumy, Škôlka, Stolný hokej, Človeče nehnevaj sa, Šach a Logic.
• DJ Čumbulák a DJ Arnoštek
• Písací stroj ako guestbook.
• Originálna projekcia od VJ Bliksa

23.2. (so) 21.00 Shaker: Zenit Incompatible (HU) party (4 € na mieste / sála+bar)

Klubová noc skvele namiešaných remixov, mashupov, reeditov a bootlegov. DJi Yanchi a Bobsan budú tento krát hostiť jedného z najlepších maďarských mashuperov. Zenit Incompatible je nevyhnutnou súčasťou maďarskej funky breaks scény a nikdy nehrá to isté! Jeho štýlový záber zahŕňa veci od breakbeatu, cez drum’n’bass, bigbeat, house, hip hop, triphop, latin, afrobeat, beat, glitch, jazz, swing až po pop.

Zenit Incompatible je mashupový producent a remixér, ktorý má svoju vlastnú rádiovú show. Zároveň pôsobí ako učiteľ na European Light and Sound Academy a žurnalista pre Playboy. Zenit hral už vo viacerých európskych krajinách a jeho songy boli vydané v mnohých labeloch ako Breakbeat Paradise Records, PigBalls Records, Booty Pirates, Dirty Dubster Digital, Bulabeats, MustBeat and Budabeats. Po dvoch mashupových albumoch a viacerých vydaniach sa uchýlil k refreshovaniu obvyklých songov z jeho vlastnými beatami a nečakanými vokálmi, ktoré vás donútia tancovať, smiať sa a cítiť sa dobre.

http://www.facebook.com/events/398505676904245/

24.2. (ne) 18.00 iHRYsko v Dunaji spoločenské hry (1 € na mieste / bar)

 

Obľúbený večer spoločenských hier sa rozrastá priestorovo i ponukou hier na výber. Príďte sa zahrať a zabaviť!

Každú druhú nedeľu prináša iHRYsko do KC Dunaj mix moderných spoločenských hier pre vaše pobavenie. Od februára rozširujeme herné priestory o galériu a zvyšujeme počet inštruktorov, ktorí vám poradia s výberom hry a vysvetlia pravidlá. Po roku využívania už opotrebované hry v stálej ponuke vymieňame za nové a každé iHRYsko bude tiež k dispozícii minimálne jedna herná novinka.

Príďte si užiť zábavný večer s hrami ako Dixit, Carcassonne, Dobble, Slovenský a český film, Activity, Kaleidoskop, Adios Amigos, 7 Divov sveta, Timeline, Bylo nebylo, Duch!, Jungle Speed, Heckmeck – červíky na grile a mnohými inými.

http://www.facebook.com/events/493205960742921

 

Kultúrne Centrum Dunaj
Nedbalova 3
Bratislava
811 01
Slovensko
http://www.kcdunaj.sk
4. poschodie Obchodného domu Dunaj, vchod zozadu z Nedbalovej ulice

Otváracie hodiny
pondelok – streda: 12:00 – 00:00
štvrtok – piatok: 12:00 – 02:00
sobota: 16:00 – 02:00
nedeľa: 16:00 – 00:00

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne