9 C
Bratislava
streda, 28. februára 2024

18.3.2013 – RTVS: Spomienky na bratislavské 90. roky v Záhrade Rádia Devín

Najčítanejšie

RTVS-Zahrada_banner_na_titulkuRádio Devín pozýva bratislavskú kultúrnu verejnosť na verejnú nahrávku moderovaného diskusného programu o kultúre pod názvom Záhrada: Všetko, čo mám rád, ktorá sa uskutoční 12. marca 2013 o 19.00 h v priestoroch Univerzitnej knižnice. Hostia Zuzany Tkáčikovej Blaho Uhlár, Koloman Kertész Bagala a Vlado Talian budú spomínať na turbulentné obdobie 90. rokov. Záznam z diskusie odvysiela Rádio Devín 18. marca o 22.00 h.

V 90. rokoch ovládli bratislavskú šeď pestrofarebné saká a obdobie, ktoré nasledovalo po veľkých spoločenských zmenách, so sebou prinieslo zvláštnu tvorivú atmosféru. Rozprávať o nej prídu traja pionieri post-totalitnej kultúrnej scény: zakladateľ alternatívneho divadla Stoka Blaho Uhlár, vydavateľ Koloman Kertész Bagala a Vlado Talian z už neexistujúceho kultového Rádia Ragtime. Hudobnú atmosféru bratislavského fin de siècle nám priblíži skupina Med v zložení Tomáš Ďurovka, Vlado Holina, Vlado Slama a Erik Horák.

Aké boli bratislavské deväťdesiate roky a čo z nich si hostia prenášajú do súčasnosti, sa diváci a poslucháči dozvedia na verejnej nahrávke, ktorá sa už tradične uskutoční v priestoroch Univerzitnej knižnice na Michalskej ulici v Bratislave.

Začiatok podujatie je o 19.00 h. Vstup je voľný.

Záznam z diskusie odvysiela Rádio Devín, tretia rozhlasová programová služba RTVS, v pondelok 18. marca o 22.00 h.

Informácie pre portál masmediálne.info poskytol hovorca RTVS Richard Šümeghy, www.rtvs.sk

Ďalšie články

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu

Aktuálne