5.9 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Bratislava: Výstava detských výtvarných prác vo vestibule BBD

Najčítanejšie

5. ročník  veľkej výtvarnej  súťaže  Bratislavského bábkového divadla „Môj zážitok z bábkového divadla“ opäť potvrdil veľký záujem žiakov aj pedagogických pracovníkov, nakoľko je práve výtvarný prejav pre vekovú kategóriu od 5 do 11 rokov  veľmi prirodzený a príťažlivý. Cieľom súťaže, tohto prostriedku komunikácie s detským divákom, bolo získať spätnú väzbu, ako vnímajú malí diváci zo škôl jednotlivé predstavenia.BBD-Fotografia0553

Prvá etapa súťaže prebiehala  od 10.septembra 2012  do 7. marca 2013.Do termínu uzávierky oboslalo súťaž celkom 19 škôl, z nich 5 mimobratislavských. Výtvarné práce  prišli aj zo ŠZŠ a 5 predškolských zariadení. Celkom bolo hodnotených 369 prác. Z nich je v tomto ročníku viac  výtvorov od žiakov 2. a 3.  ročníka ZŠ, početnejšie sú zastúpené aj MŠ. Kolektívne práce, z nich jedna vo forme leporela, boli doručené z 1 MŠ a 2 ZŠ. Deti a žiaci – autori výtvarných dielok – reagovali svojimi výtvormi až na 11 bábkových hier:

Kocúr v čižmách, Tri zlaté vlasy deda Vševeda, Ester a Albatros, Palica von z vreca,  Naozaj, alebo o chlapcovi ktorý kreslil, Prasiatka sa vlka neboja Princezná Kukulienka, Čin – čin, O psíčkovi a mačičke a Zlatovláska. 

V pondelok 25. 3. 2013 sa o 10.00 hod vo vestibule Bratislavského bábkového divadla  uskutočnila slávnostná vernisáž výstavy výtvarných prác  5. ročníka  veľkej výtvarnej súťaže „ Môj zážitok z bábkového divadla“. V rámci vernisáže  prebehlo oceňovanie 12 autorov veľmi dobrej výtvarnej práce, 1 autora najlepšej individuálnej práce a tiež autorov najlepšej kolektívnej výtvarnej práce. Deti a žiaci si prevzali diplomy a darčekové predmety. Autori hlavných cien získali okrem diplomu a darčekového balíčka aj možnosť navštíviť  zdarma so svojou triedou jedno predstavenie BBD podľa vlastného výberu. Ocenené práce spolu s vybranými  40 výtvarnými prácami detských a žiackych  autorov sú obsahom výstavných panelov vo vestibule BBD.BBD-Fotografia0560

Početnosť detských prác aj škôl, ktoré súťaž oboslali  nasvedčuje, že  výtvarná súťaž organizovaná  BBD, už zakladá svoju tradíciu. Je vhodnou formou spätnej väzby aj interakcie medzi divadlom a jeho diváckou obcou. Na jednej strane aktívnou tvorivou výtvarnou činnosťou predlžuje deťom divácky zážitok z predstavenia aj jeho emocionálne prípadne etické posolstvo. Na druhej strane výtvarné práce detí poskytujú kolektívu BBD svojskú informáciu, ako a čím sa konkrétna inscenácia fixuje v povedomí detského diváka. Sú jej následnou propagáciou.

Výstava vo vestibule BBD na Dunajskej 36  potrvá do apríla 2013.

Od 2. 5. 2013 do 17. 5. 2013 bude nainštalovaná vo vestibule Bratislavského samosprávneho kraja na Sabinovskej 16.

Bratislavské bábkové divadlo
Dunajská 36, 811 08 Bratislava
Tel.+ fax:02/52 92 36 68, 0903 255 246
www.babkovedivadlo.sk 

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne