5.9 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Nový, nádherný, štíhly a aj vodotesný tablet od SONY: Xperia Tablet Z

Najčítanejšie

Dlho očakávaný tablet Sony Xperia Tablet Z – prichádza na slovenský trh. Zdobí ho 10,1 – palcový displej, hrúbka len 6,9 mm a hmotnosť 495 g! Napriek týmto neuveriteľným rozmerom ponúka nekompromisný výkon. Štvorjadrový procesor SnapdragonTM S4 Pro – bez problémov zvládne aj tú najnáročnejšiu hru alebo aplikáciu. Xperia Tablet Z – si navyše môžete bez obáv zobrať aj do vane. 

Sony Xperia Tablet Z v sebe spája to najlepšie z technológií Sony v jedinom zariadení. Vývoj a technológie zo segmentu televízorov, fotoaparátov, či kamier sú pretavené do 10,1-palcového tabletu
s hrúbkou len 6,9 milimetra a váhou nižšou než pol kila. O rýchlu a bezproblémovú prácu s tabletom sa stará výkonný štvorjadrový procesor SnapdragonTM S4 Pro od spoločnosti Qualcomm a operačný
systém Android 4.1.3 Jelly Bean. Tablet má tiež najvyššiu úroveň ochrany proti vniknutiu vody (IP55 a IP57),* takže je imúnny voči náhodnému poliatiu alebo postriekaniu. Rovnako ako jeho telefónny súrodenec Xperia Z je vyrobený z vysoko kvalitných materiálov. Na pultoch obchodov sa objaví v prevedení OmniBalance, rovnako ako jeho kolega, smartfón Xperia Z.

 

Konektivita na jeden dotyk

Xperia Tablet Z v sebe spája technológie Sony umožňujúce vzájomnú konektivitu rôznych zariadení a poskytuje tak viac možností pripojenia než akékoľvek iné zariadenie kategórie tabletov. S funkciou NFC One-Touch môžete prenášať obsah z tabletu do televízora, reproduktorov, či z telefónu do tabletu. A to všetko len jednoduchým vzájomným dotykom. Pre produkty Sony uvádzané na trh v tomto roku je funkcia One-Touch kľúčová, pretože nikto iný v súčasnosti nemá v ponuke porovnateľný počet produktov vybavených technológiou NFC.
Pomocou univerzálnej funkcie infračerveného diaľkového ovládača môžete ovládať nielen zariadenia z dielne Sony, ale aj od iných výrobcov.

Pozrite si video: „SONY Xperia Tablet Z“SONY Xperia Tablet Z - video youtube

To najlepšie od Sony

Xperia Tablet Z obsahuje len tie najlepšie technológie od Sony. HD WUXGA Display s 10,1- palcovou uhlopriečkou využíva technológiu Mobile BRAVIA Engine 2, ktorá zaisťuje dokonalé farby a prináša tak zážitok porovnateľný so sledovaním televízie. Tablet disponuje zadným fotoaparátom s rozlíšením 8 megapixlov a technológiou „Exmor R for mobile“, aj predným HD fotoaparátom s rozlíšením 2 megapixlov. Vďaka nim nafotíte kvalitné snímky za akýchkoľvek podmienok. Ohromujúci audio výkon zaručuje technológia pre reprodukciu zvuku S-Force Front Surround 3D umocnená režimom reprodukcie Clear Audio+. Dva vstavané reproduktory obsahujú štyri „reproduktorové komory“ v ľavom a pravom rohu. Zaručujú tak vynikajúci zvuk bez ohľadu na to, v akej polohe tablet držíte. Pohotovostnú výdrž tabletu pomáha výrazne predĺžiť režim Battery STAMINA.

Multimediálne aplikácie Sony

Charakteristické multimediálne aplikácie spoločnosti Sony – WALKMAN, Movies a Album – umožňujú užívateľom ovládať a sledovať multimediálny obsah v neobmedzenej miere bez ohľadu na práve používané zariadenie. Súčasť využívania týchto aplikácií tvorí aj ekosystém siete Sony Entertainment Network, ktorý prostredníctvom služby Music Unlimited zahŕňa prístup k 18 miliónom skladieb aj prepojenie so sociálnou sieťou Facebook, zatiaľ čo služba Video Unlimited umožňuje prístup k viac než 100 000 filmom a televíznym seriálom.**  Na slovenskom trhu bude Xperia Tablet Z dostupný s pamäťou 16 GB v 2 rôznych variantoch –
s technológiou LTE i WiFi. WiFi verzia umožňuje rozšíriť úložný priestor až o 64 GB vďaka slotu na microSD kartu. Spolu s tabletom sa na pultoch predajní objaví aj potrebné príslušenstvo – od stojanu, až po kožené púzdra v čiernej, bielej alebo červenej farbe. Xperia Tablet Z bude k dispozícii s operačným systémom Android 4.1 (JellyBean), ktorý bude po vydaní poslednej verzie užívateľského rozhrania Android možné aktualizovať na verziu 4.2.

Peter Blažečka

 

*V súlade s normami krytia IP55 a IP57, je telefón Xperia Z chránený proti vnikaniu prachu a je odolný proti vode. Za predpokladu, že sú všetky porty a kryty telefónu pevne uzavreté, je telefón (i) chránený proti vniknutiu prúdu vody zo zdroja s nízkym tlakom z ľubovoľného smeru v súlade s normou krytia IP 55; či je (ii) možné ho ponechať pod vodou do hĺbky 1 meter po dobu až 30 minút v súlade s normou krytia IP 57.
**TV SideView – k dispozícii na stiahnutie na stránkach Google Play – dostupnosť služby sa môže v rôznych krajinách líšiť.
Zdroj: SEESAME
MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne