5.9 C
Bratislava
streda, 17. apríla 2024

Penta začína stavať Bory Mall

Najčítanejšie

Stredoeurópska investičná skupina Penta spúšťa v lokalite Bory medzi bratislavskými mestskými časťami Lamač a Devínska Nová Ves výstavbu obchodno-zábavného centra Bory Mall. Výstavba prebehne v dvoch etapách, prvá by mala byť ukončená do dvoch rokov. Celková investícia bude vyššia ako 150 mil. eur.

Penta-Bory Mall-exterier
Bory Mall

V jarných mesiacoch prebiehali zemné práce, výstavba sietí a komunikácií. V najbližších dňoch začne výstavba samotného obchodno-zábavného centra Bory Mall. V prvej etape projektu vznikne vyše 50 tis. metrov štvorcových hrubej prenajímateľnej plochy, pričom v súčasnosti je s nájomcami dohodnutá na prenájom viac ako polovica. Po ukončení prvej etapy je plánovaná ďalšia výstavba. V Bory Mall budú mať prevádzku napr.: H&M, Lindex, New Yorker, Intersport, A3 sport, Alltoys, Billa, Panta Rhei a ďalšie predajne, veľké fitness centrum i široká ponuka služieb a občerstvenia. Návštevníci sa môžu tešiť aj na jedinečný koncept pre deti, ktorý bude umiestnený v interiéri aj v exteriéri.

Penta-Bory Mall-interier
Bory Mall

Nákupné centrum Bory Mall naplní nákupné potreby a očakávania obyvateľov mestských častí Devínska Nová Ves, Lamač, Dúbravka, ale aj zákazníkov zo Záhorskej Bystrice, Devína i priľahlého Záhoria. „Rodinne zamerané centrum Bory Mall prinesie celú škálu rôznych, na Slovensku známych i nových, predajní a služieb. Unikátom centra budú výnimočné architektonické prvky a zelené plochy v interiéri aj exteriéri centra,“ povedal Jozef Oravkin, partner investičnej skupiny Penta zodpovedný za Real Estate projekty skupiny.

Autorom architektonického návrhu obchodno-zábavného centra Bory Mall je ateliér talianskeho architekta Massimiliana Fuksasa. 

Investičný úver na výstavbu nákupného centra Bory Mall poskytlo konzorcium štyroch bánk: UniCredit, VÚB, ČSOB a HYPO-BANK Burgenland.

V lokalite Bory, v ktorej bude centrum postavené, je už vybudovaná infraštruktúra, komunikácie i okružné križovatky. Lokalita je teda pripravená na výstavbu ďalších obchodov. Prvým, ktorý bol v Boroch vybudovaný, je Metro Cash&Carry. V apríli 2013 bol otvorený ďalší obchod – najväčší a najmodernejší koncept Hornbachu pre stavbu a záhradu na Slovensku. Ďalšie prevádzky, ktoré sú v súčasnosti vo fáze vybavovania povolení potrebných na výstavbu sú Decathlon a Merkury Market.

 

Martin Danko

 

Zdroj: PENTA Investments

10.6.2013

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne