12.5 C
Bratislava
sobota, 18. mája 2024

Nitra: Hudobno-literárny večer – 18.9.

Najčítanejšie

Príďte stráviť príjemný hudobno-literárny večer do Staromestskej čajovne, ktorá sa nachádza v Nitre na ulici Kupecká 6. Svoju sviežu a nekonvenčnú tvorbu Vám v stredu 18. septembra 2013 o 19:00 hod. predstavia mladé autorky a mladí autori: 

Lucia Bizarretová – študentka žurnalistiky na FF UKF v Nitre, autorka kníh Izba s oceľovými roletami (2012), Dva kríže na krku (2013) a e-knihy Press the button X (2013). Publikovala v domácich i zahraničných časopisoch. Niekoľko jej básní bolo preložených do angličtiny a poľštiny. Zakladateľka a šéfredaktorka momentálne už zaniknutého časopisu iLeGaLiT.

Alexandra Kazlovová – študuje žurnalistiku na FF UKF v Nitre. Je autorkou viacerých blogových projektov. Svoju tvorbu zatiaľ nepublikovala, no v „šuflíku“ má odloženú detskú rozprávkovú knihu O ponožke s fínskym vzorom (2010) a niekoľko poviedok pre dospelých.

Mário Drgoňa – študent nitrianskeho konzervatória, folkový pesničkár, ktorý píše texty prevažne v češtine, ale i po slovensky. Tento raz sa nepredstaví so svojou hudbou, ale s literárnou tvorbou. Podobne ako texty jeho piesní, aj básne tvorí väčšinou v českom jazyku.

Lucas Perny – študuje kulturológiu na FF UKF v Nitre, je experimentálny hudobný skladateľ, hráč na bicie nástroje a i. Vydal sólové albumy  Psychedelic Winterland (2009),  Psychedelic Springland (2011) a  The Rondel (2013). Pôsobil v rôznych hudobných formáciách a spolupracoval s  významnými osobnosťami slovenskej hudobnej scény.

Na podujatí si budete môcť zakúpiť obe knihy Lucie Bizarretovej a taktiež CD albumy Lucasa  Perného. Vstup je voľný, všetci ste srdečne vítaní.

Lucia Bizarretová

Zdroj: luciabizarretova.wordpress.com

MediaHub.sk
MediaHub.sk
Mediahub.sk je mediálny portál, ktorý pôvodne vznikol v roku 2013 ako Masmediálne.info. Zaoberá sa masmediálnou a marketingovou komunikáciou. Jeho súčasťou do roku 2023 bol portál s televíznymi reklamami Spoty.mediahub.sk, ktorý vznikol v roku 2017. Portál Mediahub.sk sa začiatkom roku 2023 zlúčil s portálom BratislavskýVečerník.sk.

Ďalšie články

Aktuálne